1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto poświęcenia Bazyliki Św. Ojca Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Neri.
  2. Z racji zbliżających się egzaminów ósmoklasisty zapraszamy wszystkich uczniów klas ósmych na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek 22 maja o godz. 18.00.
  3. W piątek o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą z okazji jubileuszu dwóchsetlecia Teresina i pięćdziesięciolecia Gminy Teresin.
  4. Zapraszamy chętne dziewczynki do włączenia się w posługę Bieli w naszej parafii. Do wyboru regionalne stroje łowickie, lubelskie, góralskie, śląskie, krakowskie i japońskie. Przymiarki w najbliższą sobotę 27 maja o godz. 12.00 w salce Bieli przy kaplicy adoracji.
  5. Od zeszłego piątku trwamy w nowennie i przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 21.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.00, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
  6. W niedzielę 4 czerwca gościć będziemy w Bazylice Marcello Stanzione z Włoch, który przez cały dzień będzie głosił kazania o Św. Michale Archaniele. Tego dnia nastąpi przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego „Pod Skrzydłem Archanioła”. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
  7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. br. Jan Maria Panasewicz, l. 69 z klasztoru w Niepokalanowie, śp. Ewa Kaniewska-Pejaś, l. 57 z Budek Piaseckich. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…