1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, we wtorek Uroczystość tytułu naszej bazyliki NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, (uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Wikariusz naszego Zakonu, o. Jan Maciejowski z Rzymu), w piątek wspomnienie św. Leopolda Mandicia, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo z różańcem fatimskim i litanią loretańską.
  2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17:00 połączone będzie z procesją, zapraszamy ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
  3. W sobotę zapraszamy także na Nabożeństwo Fatimskie do Bazyliki, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów na procesję. Nabożeństwo Majowe będzie tego dnia o godz. 17.30 w Kaplicy św. Maksymiliana.
  4. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
  5. W przyszłą niedzielę dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30 będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszach św. o innej godzinie.
  6. Zapraszamy 14 maja na Mszę św. o godz. 13.00 i koncert maryjny Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego. Chór obchodzi 30. rocznicę swojej działalności.
  7. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniu 27.05.2023 r. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku n/Wisłą. Koszt: 100 zł. Szczegóły programu w gablocie.
  9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  10. OGŁOSZENIE NT. RYCERZA NIEPOKALANEJ
  11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Zdanowska, l. 90 z Serok Wsi oraz śp. Jerzy Chojnacki, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…