1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w tych intencjach. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika, we wtorek wspomnienie św. Atanazego, w środę Uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski; Msze Święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego; w czwartek wspomnienie św. Floriana, w sobotę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa w dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej około godz. 18.30 w Bazylice a w soboty o godz. 17.30 w Kaplicy-Sanktuarium Św. Maksymiliana. Pierwsza majówka będzie połączona z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu Litanii Loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele.
 4. W tym tygodniu będziemy gościć ks. Guy Pages z Paryża, znanego rekolekcjonistę, kaznodzieję i znawcę islamu. W środę 3 maja w sali św. Bonawentury poprowadzi całodzienną konferencję: Islam w trzech perspektywach: jak sam siebie przedstawia, jak widzi go rozum i jak postrzega go Kościół. Rozpoczęcie po Mszy św. o 10.00, zakończenie około 17.30. Po każdej konferencji możliwość zadawania pytań, w przerwach – posiłek i gorące napoje. Wstęp wolny. Natomiast od czwartku do niedzieli o. Pages poprowadzi rekolekcje „Stańcie się doskonali, jak doskonały jest Bóg”. Konferencje są zaplanowane w Bazylice po Mszy św. o 11.00 i 18.00 oraz po Koronce do Bożego Miłosierdzia o 15.00 w Kaplicy św. Maksymiliana. Wstęp wolny, szczegółowy program na stronie Niepokalanów.pl.
 5. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. Poprzedzi je czuwanie modlitewne z piątku na sobotę w Kaplicy św. Maksymiliana, rozpoczęcie o 19.00. W sobotę tradycyjnie konferencja i świadectwa o 9.30 w sali św. Bonawentury, następnie w Bazylice o 11.00 Msza św. z zawierzeniem Matce Bożej i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu o. Pages wygłosi dwie konferencję: o zawierzeniu Maryi i Cudownym Medaliku.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo Godziny Świętej w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 7. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie w piątek o godz. 9.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 9. Serdecznie zapraszamy 14 maja na Mszę św. o godz. 13.00 i koncert maryjny Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego. Chór obchodzi 30. rocznicę swojej działalności.
 10. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Czesława Guzik, l. 73 z Teresina i śp. Stanisław Wasiak, l. 83 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…