1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
  2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
  3. W sobotę odbędzie się pierwsze z trzech nabożeństw pokutnych za grzechy przeciwko życiu. W tej intencji będziemy się modlić na Mszy św. o 11.00 a następnie przed Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona specjalna modlitwa matki o uwolnienie z ciężaru po grzechu aborcji.
  4. W sobotę też odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwanie o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w bazylice w niedzielę o 5.45.
  5. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata. Są one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętej o godz. 10.00.
  6. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
  7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Ewa Wiśniewska, l. 84 z Ludwikowa i śp. Eugenia Brzezińska, l. 83 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …