1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Atanazego, w środę św. Floriana, w piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 2. We wtorek Uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze Święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego. W sobotę w naszym Sanktuarium obchodzimy Uroczystość NMP, Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask.
 3. Zapraszamy dziś na pierwsze Nabożeństwo Majowe w Bazylice o godz. 17.00. Będzie ono połączone z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatków. Nabożeństwa w dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej około godz. 18.30 w Bazylice a w soboty o godz. 17.30 w Kaplicy-Sanktuarium Św. Maksymiliana.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo Godziny Świętej w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 5. W sobotę odpust NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, patronki naszej bazyliki. Dzień ten poprzedzi czuwanie modlitewne od godz. 19.00 w piątek w kaplicy
  św. Maksymiliana. Spotkanie „Oddaj się Maryi” odbędzie się w sobotę od godz. 9.30 w sali św. Bonawentury: konferencja i świadectwa. O godz. 11.00 Msza święta z zawierzeniem
  i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie możliwość ciepłego posiłku i o godz. 14.00 konferencja s. Anny Rastawickiej. Nieugiętość ducha bł. Stefana Wyszyńskiego. Z racji odpustu o godz. 10.30 w Bazylice wystąpi chór „Largo” z Radziejowa.
 6. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie w piątek o godz. 9.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
 7. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców
  w sobotę o godz. 15.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00,
  a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
 8. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 9. Koło Przyjaciół Radia przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na uroczystości rocznicowe Radia Maryja i do sanktuarium w Gidlach w dniu 9 lipca 2022 r. Szczegóły i kontakt są umieszczone w gablocie.
 10. Organizujemy 8-dniową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 3-10 października. Podróż samolotem. Koszt 3650 zł plus 100 Euro. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej. Zapisy u o. Proboszcza i w kancelarii parafialnej.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Krukowska, l. 85 z Teresina, śp. Arkadiusz Chojnowski, l. 48 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…