1. Dziś II Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, a także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy o 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Bazylice.
  2. (Czytać od Mszy o 8.30): Dzisiaj po Mszach świętych młodzież z parafii rozprowadza przed Bazyliką mini-zwoje z cytatami wziętymi z Dzienniczka św. s. Faustyny. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wspólny wyjazd wakacyjny naszej młodzieży.
  3. Podczas Mszy Św. o godz. 16.00 będziemy dziękować dobremu Bogu za 25 lat istnienia Wspólnoty Odnowy w Duchy Świętym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Po Mszy Św. zapraszamy na wspólne uwielbienie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem. Dziś nie będzie Mszy Św. z modlitwą o uzdrowienie.
  4. W sobotę odbędzie się Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób modlących się za kapłanów. Gościem będzie promotor kultu Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca – o. Edward Staniukiewicz. Rozpoczęcie o 9.00 w Sali św. Bonawentury. W programie: przywitanie grup,  Różaniec w intencji kapłanów, dwie konferencje, Msza św. o 11.00 w Bazylice, prezentacja grup, ciepły posiłek. Zakończenie po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
  5. W sobotę o godz.00 odbędzie się spotkanie Rycerzy Niepokalanej w Domu Parafialnym. Zapraszamy także w tym dniu na kolejny Wieczór Uwielbienia. Tym razem w kontekście cudu w Kanie Galilejskiej i słów Maryi: ,,Zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie”. Początek modlitwy godz. 19.30 w sali na górze Domu Parafialnego.
  6. Za tydzień rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Pierwsze Nabożeństwo Majowe w Bazylice będzie odprawione w niedzielę o godz. 17.00. Będzie ono połączone z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu Litanii Loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele.
  7. Przypominamy, że od maja do września włącznie Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
  8. Organizujemy 8-dniową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 3-10 października. Podróż samolotem. Koszt 3650 zł plus 100 Euro. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej. Zapisy u o. Proboszcza i w kancelarii parafialnej.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Żyra, l. 82 z Teresina i śp. Dariusz Pietruszewski, l. 49 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…