1. Jutro 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św. niedzielny. Informujemy, że w tym roku Msza św. o godz. 13:00 będzie sprawowana zarówno na cmentarzu parafialnym jak i w bazylice. Na cmentarzu po Mszy św. wyruszy 1 listopada samochody będzie można zaparkować przy cmentarzu obok kwiaciarni oraz na wyznaczonym fragmencie nieużywanej części cmentarza – wjazd od ul. Piaskowej. Przypominamy wiernym, że w Uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje udział we Mszy świętej.
 2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa, Granic i Kask, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy oraz wypominki zamiejscowe
 3. Przez cały listopad za zmarłych poleconych w wypominkach, nadesłanych od czytelników Rycerza Niepokalanej sprawujemy Mszę świętą o godz. 7.00, transmitowaną przez EWTN Polska z kaplicy św. Maksymiliana, a także podczas wspólnotowej modlitwy różańcowej w kaplicy klasztornej.
 4. Penitencjaria Apostolska przedłuża na cały listopad 2021r. zasady uzyskiwania odpustów za zmarłych, które obowiązywały w zeszłym roku, a zostały wprowadzone w związku z pandemią, można zatem uzyskać odpust przez cały miesiąc listopad nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwy, osoby które nie mogą opuścić domu mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnotą wiernych i modlitwy za zmarłych. Telewizja internetowa NiepokalanówTVw dniach Oktawy 1-8 listopada o godz. 20:30 będzie transmitowała modlitwę różańcową z pobliskich cmentarzy; z cmentarza klasztornego dnia 1 listopada, natomiast z parafialnego 6 listopada. Pozostałe szczegóły transmisji:

  1 listopada – Niepokalanów, cmentarz klasztorny

  2 listopada – Szymanów, cmentarz parafialny

  3 listopada – Kaski, cmentarz parafialny

  4 listopada – Miedniewice, cmentarz parafialny

  5 listopada – Pawłowice, cmentarz parafialny

  6 listopada – Niepokalanów, cmentarz parafialny

  7 listopada – Kampinos, cmentarz wojskowy

  8 listopada – Szymanów, cmentarz klasztorny

 5. W poniedziałek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja na cmentarz klasztorny, gdzie odprawimy modlitwy za zmarłych ojców i braci tam spoczywających. Natomiast na cmentarzu parafialnym w tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, przed nią będą odczytane wypominki, a po niej procesja żałobna. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i zniczy.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek po Mszy św. Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Także w pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii.
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a w sobotę spotkanie wspólnoty małżeństw o godz. 18:00 – zapraszamy.
 8. W piątek 5 listopada w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godzinie 19.00.  W sobotę odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu i świadectwa, o 11.00 w bazylice Msza św.  i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej. Gościem spotkania będzie Patrycja Hurlak, która o 13.40 wygłosi konferencję na ten temat Eucharystii.
 9. 5 listopada podczas Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczniemy parafialne rekolekcje Beatyfikacja33 „Wszystko postawić na Maryję” z fragmentami nauczania bł. Prymasa Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej przygotowujące nas do całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje zakończymy 8 grudnia.