1. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pątników pielgrzymujących na Jasną Górę. Z serca dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu posiłków i podjęciu pielgrzymów oraz wszystkim darczyńcom za ofiarowane jogurty, wodę, bułki, ciasta, warzywa, owoce i wszelkie inne produkty.
  2. Od 6 do 22 sierpnia odbywa się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzisiaj na Mszy św. o 13.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a o 15.00 konferencja ks. Władysława Zązela na temat Wesela bezalkoholowe. W tygodniu o 17.00 wystawienie najświętszego Sakramentu i Różaniec, następnie Msza św. i konferencja. Będziemy gościć Artura Wolskiego z konferencją: Mężczyźni na straży – męski Różaniec, Fundację Tota Tua ze świadectwami z rekolekcji Oddanie33, o. Stanisława Jarosza i Wiesławę Kowalską z tematami o obronie życia poczętego, przyjęcia krzyża i roli wiary w życiu człowieka.
  3. W sobotę 14 sierpnia będziemy obchodzić rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Mszy św. w Bazylice o godz. 11.00 będzie przewodniczył kard. Robert Sarah a oprawę muzyczną wykona zespół „Mazowsze”. Po Eucharystii występ zespołu Mazowsze. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia w kaplicy św. Maksymiliana konferencja Grzegorza Kasjaniuka pt. Maryja do Polaków w Gietrzwałdzie. O 17.00 nabożeństwo Transitus św. Maksymiliana. Rozpoczęcie w kaplicy św. Maksymiliana a następnie procesja do Bazyliki i Msza św. o 18.00. Około 19.00 świadectwo nawrócenia i życia z Bogiem Marty Przybyły.
  4. W sobotę odbędzie się Piesza Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa i czuwanie modlitewne w Bazylice. Odjazd autobusów z pielgrzymami do Miedniewic o 20.00 sprzed domu parafialnego; zapisy u p. Anny Włodarczyk. Początek czuwania w Bazylice o 20.30, zakończenie w niedzielę na Mszy św. o 5.45.
  5. W niedzielę uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi siebie i wszystkich spraw oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. Centralnej Mszy św. na ołtarzu polowym o godz. 13.00 będzie przewodniczył J.E. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Od godz. 11.00 na placu za Bazyliką duchowe przygotowanie, konferencja o zawierzeniu Niepokalanej, świadectwa Marty Przybyły, Roberta Tekieli, Grzegorza Kasjaniuka i innych. O 15.00 Dróżki Maryjne wokół Bazyliki.
  6. Dnia 15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego od godz. 11.00 na parkingu odbędzie się piknik pod hasłem „Zostań żołnierzem RP” z pokazem sprzętu wojskowego, występów artystycznych i grochówką. Parking dla wiernych będzie na terenie klasztoru.
  7. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym.
  8. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Informacje szczegółowe nt. remontu znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Bolesław Gut, l. 78 z Topołowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…