1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas wszystkich Mszy św. dokonamy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi siebie i wszystkich spraw oraz odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Centralnej Mszy św. na ołtarzu polowym o godz. 13.00 będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Rafał Markowski. Od godz. 11.00 na placu za Bazyliką duchowe przygotowanie, konferencja o zawierzeniu Niepokalanej, świadectwa Marty Przybyły, Roberta Tekieli, Grzegorza Kasjaniuka i innych. O 15.00 Dróżki Maryjne wokół Bazyliki.
  2. Zapraszamy dziś na rodzinne świętowanie organizowane przez Rycerzy Niepokalanej. Na stoiskach naprzeciw wejścia do Kaplicy Adoracji będą czekały na dzieci i rodziców następujące aktywności: łowienie rybek z dobrymi uczynkami, malowanie aniołków, przebijanie balonów, rozwiązywanie łamigłówek, rysowanie oraz namiot Rycerstwa Niepokalanej. Poprzez zabawę przybliżymy dzieciom tematykę św. Maksymiliana i oddania Matce Bożej.
  3. Z okazji Święta Wojska Polskiego od godz. 11.00 na parkingu odbędzie się piknik pod hasłem „Zostań żołnierzem RP” z pokazem sprzętu wojskowego, występów artystycznych i grochówką. Parking dla wiernych jest na terenie klasztoru.
  4. Trwa Wielkie  Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. W poniedziałek i środę będziemy gościć Andrzeja Wronkę z tematem Magia i okultyzm a chrześcijaństwo, we wtorek ks. Sławomira Kostrzewę z trzema konferencjami na temat grzechu, walki duchowej i rozeznania powołania, od czwartku do soboty ks. Dariusz Rozum poprowadzi rekolekcje o różańcu według św. Ludwika. W sobotę 21 sierpnia odbędzie się Spotkanie Inicjatyw Różańcowych a w niedzielę Maria Emanuel Dziemian podejmie temat zawierzenia Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze. Szczegółowy program na stronie klasztoru.
  5. W dniach 27 – 29 sierpnia organizowana jest pielgrzymka na Dolny Śląsk i do Pragi są jeszcze wolne miejsca, wszelkich informacji można uzyskać w zakrystii.
  6. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym.
  7. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Informacje szczegółowe nt. remontu znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”