1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00.
  2. W najbliższą sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
  3. W przyszłą niedzielę Radio Niepokalanów będzie obchodzić rocznicę wznowienia swojej działalności. Z tej racji na Mszy św. o godz. 8.30 będziemy się modlić w int. pracowników i słuchaczy naszej rozgłośni. Mszy św. będzie przewodniczył pierwszy dyrektor radia, a obecnie prowincjał o. Grzegorz Bartosik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również za pośrednictwem fal radiowych oraz transmisji internetowej na kanale Niepokalanów TV. Tego dnia po wszystkich Mszach odbędzie się również zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
  4. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie tuż po niej modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała.
  5. Papież Franciszek ogłosił bieżący rok rokiem św. Józefa. Również w tym roku przeżywamy 50. rocznicę konsekracji jednego z ołtarzy naszej Bazyliki poświęconego czci św. Józefa, której dokonał Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński 21 marca 1971 r. Dlatego też tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi karmelita o. Mariusz Wójtowicz, inspirowane będą Oblubieńcem Niepokalanej. Poprzedzą one uroczyste zawierzenie naszej parafii św. Józefowi, którego dokonamy w niedzielę 21 marca. Gorąco zachęcamy, aby już teraz rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia poprzez odmawianie w rodzinach modlitw do Głowy Świętej Rodziny. Modlitwy te znaleźć można na folderach rozdawanych podczas Kolędy oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy także do wzięcia udziału w środowych nabożeństwach po Mszach o godz. 11.00 i 18.00.
  6. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Zespół Caritas.
  7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Boczkowski, l. 70 z Granic i śp. Stanisława Kamińska, l. 74 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…