1. W ubiegły poniedziałek dostarczyliśmy dary, które w Bazylice zbieraliśmy dla pacjentów oddziału wewnętrznego COVID w szpitalu powiatowym w Sochaczewie. W imieniu Pacjentów i Personelu z serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom!
  2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego. Msze, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00 (w kaplicy św. Maksymiliana), 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Budkach Piaseckich Msza św. o godz. 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywa się pokarmów mięsnych, można spożyć jedynie trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta. Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia. Dlatego zapraszamy na Msze święte o godz. 6.00 połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie od czwartku.
  3. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
  4. W Środę Popielcową 17 lutego przypada rocznica aresztowania św. Maksymiliana Kolbe. Z tej racji po Mszy św. o g. 11.00 delegacje Związku Gmin Kolbiańskich złożą kwiaty przed pomnikiem św. Maksymiliana, a następnie pod celą, z której był zabrany
    i przewieziony na Pawiak, odbędzie się wspólna modlitwa. Chętni będą mogli też wejść do owej celi.
  5. W sobotę 20 lutego w kaplicy św. Maksymiliana bezpośrednio po Koronce do Bożego Miłosierdzia zostanie odprawiona Msza święta inaugurująca rekolekcje internetowe Oddanie33 (https://oddanie33.pl/wprowadzenie) Są to rekolekcje przygotowujące do oddania się Maryi. Na Mszy św. będziemy polecać Niepokalanej wszystkich uczestników i organizatorów.
  6. W sobotę zapraszamy do Bazyliki na 5. spotkanie formacji kobietz cyklu „Świętość w zwyczajności”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00, po niej różaniec w intencji kobiet i dwie konferencje: „Kim jest Duch Święty – relacja Starego i Nowego Testamentu” oraz „Kryteria rozeznawania charyzmatów”.
  7. Rozpoczynamy kolejną edycję Kursu Przedmałżeńskiego. Katechezy z racji pandemii odbywają się online. Szczegółowe informacje nt. zapisów znajdują się na stronie internetowej parafii. Najbliższy kurs rozpocznie się 21 lutego, a zakończy – 21 marca.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Trzoch, l. 90 z Paprotni, śp. Janina Kononowicz, l. 95 z Granic i śp. Emil Razum, l. 40 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…