Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i św. Józefa – 30.12.2018

 1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 • 1 stycznia, we wtorek: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
 • 2 stycznia, w środę: Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupówi doktorów Kościoła;
 • 3 stycznia, w czwartek: Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
 • 6 stycznia, w przyszłą niedzielę: Uroczystość Objawienia Pańskiego

 1. Zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem na godz. 18.00.
 2. Jutro, w poniedziałek, Mszą św. o godz. 18.00 zakończymy Rok Pański 2018; po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Od godz. 22.00 adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową i śpiewem kolęd poprowadzą uczestnicy rekolekcji „Sylwester z Maryją”, natomiast o 23.15 Eucharystia na rozpoczęcie Nowego Roku z zawierzeniem wszelkich spraw Niepokalanej.
 3. We wtorek, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Nowego Roku. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu obchodzimy również 52. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem: “Dobra polityka służy pokojowi”.
 4. W środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przy wejściu do bazyliki. Zwracamy się z prośbą do parafian o pomoc w przeprowadzeniu kolędy wzorem lat ubiegłych. Za przyjęcie nas, Waszych duszpasterzy, w swoich rodzinach już dziś składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek, 3 stycznia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 17.30, a o 18.00 Msza św. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Z racji kolędy nie będzie Mszy w kaplicy w Budkach.
 6. W sobotę, 5 stycznia, odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O godz. 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o godz. 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
  W sposób szczególny w tym dniu zawierzymy sprawujących władzę i miejscowości zamieszkania. O godz. 13.00 możliwość ciepłego posiłku i konferencja ks. Marka Dziewieckiego pt. Pokonywanie kryzysu w małżeństwie. Zapraszamy.
 7. W przyszła niedzielę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy  i kadzidła. Po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.