XXXIII Niedziela w ciągu roku – 18.11.2018

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

  1. Dziś w Kościele obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich ustanowiony na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia przez papieża Franciszka.

Z racji powstałego w Niepokalanowie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, z inicjatywy pani Minister Beaty Kempy dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić w intencji pokoju w Syrii i we wszystkich miejscach konfliktowych na całym świecie. Eucharystii będzie przewodniczył bp Wiesław Szlachetko z Gdańska. Po Mszy św. w kaplicy adoracji – „Gwiazda Niepokalanej” podczas modlitwy będziemy polecać Bogu przez ręce Niepokalanej sprawę pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i całym świecie.

  1. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W sobotę24 listopada o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
  3. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dniana sumie o godz. 10.00 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycją lat ubiegłych od 26.11. będą roznoszone rodzinom naszej parafii. Przedstawicieli wiosek prosimy o zgłaszanie się po opłatki do kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii. Również tego dnia po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2019 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św. W tym dniubracia klerycy z naszego franciszkańskiego seminarium będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarę czasopismo „Nasze życie”.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem.
  5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marek Wiśniewski, l. 47 z Paprotni, śp. Stanisław Banasiak, l. 85 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…