XXXII Niedziela w ciągu roku – święto Niepodległości – 11.11.2018

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 12 listopada w poniedziałek: Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 • 13 listopada we wtorek: Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
  i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich;
 • 14 listopada w środę: Wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia, prezbitera, i Towarzyszy;
 • 17 listopada w sobotę: Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ;

 1. NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, którego 100 rocznicę obchodzimy skłania nas do modlitwy za Ojczyznę. Pamiętamy o tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, i za tych, którzy kształtują i będą kształtować jej współczesność. Z tej racji Gmina Teresin organizuje dziś Marsz Niepodległości z Teresina do Szymanowa. Marsz wyruszy o godzinie 10.15 ze Skweru Niepodległości obok dworca PKP i po Mszy świętej w Szymanowie zakończy się przy obelisku Józefa Piłsudskiego salwą w wykonaniu Kompanii Honorowej Wojska Polskiego.
 2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 3. W sobotę 17 listopada o godz. 19.00 zapraszamy Rycerzy Niepokalanej na modlitewne spotkanie do domu parafialnego.
 4. Z racji powstałego w Niepokalanowie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, w niedzielę 18 listopada z inicjatywy pani Minister Beaty Kempy zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 w intencji pokoju w Syrii i we wszystkich miejscach konfliktowych na całym świecie. Eucharystii będzie przewodniczył bp Wiesław Szlachetko z Gdańska. Po Mszy św. w kaplicy adoracji – „Gwiazda Niepokalanej” podczas modlitwy będziemy polecać Bogu przez ręce Niepokalanej sprawę pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i całym świecie.
 5. Pragniemy poinformować, że 18listopada rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.