W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 • 1 października w poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
 • 2 października we wtorek: wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
 • 3 października w środę: uroczystość poświęcenia naszej Bazyliki;
 • 4 października w czwartek: uroczystość świętego Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, Założyciela III zakonów;
 • 5 października w piątek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 19.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 2. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
 3. W poniedziałek rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Rozważanie i modlitwy będą na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. 3 października, po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Modlitwa różańcowa w tym dniu będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również kolejna rocznica konsekracji naszej bazyliki. Będziemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni oraz za wszystko, co uczynił dla nas w tym świętym miejscu przez korzystanie z sakramentów i wspólną modlitwę.
 4. 4 października, w czasie Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana, za wstawiennictwem św. Franciszka będziemy polecali w modlitwie dyrekcję, nauczycieli i uczniów oddziałów gimnazjalnych.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: W I czwartek po Mszy św. wieczornej w ramach Godziny Świętej będzie nabożeństwo różańcowe.W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Spotkanie z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 6. W najbliższą sobotę 6 października, odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. Rozpoczęcie w Sali św. Bonawentury, o godz. 9.30 konferencja i świadectwa. Następnie w Bazylice o godzinie 11.00 Msza św. z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 13.00 możliwość ciepłego posiłku. Około 13.40 Małgorzata Nawrocka w konferencji pt. Chrześcijanin i magiaomówi zagrożenia duchowe związane z praktykowaniem magii, spirytyzmu, czytaniem horoskopów itp.
 7. Zachęcamy do nabycia październikowego wydania Rycerza Niepokalanej opisującego poświęcenie kaplicy wieczystej adoracji a zarazem Inaugurację Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie, które miało miejsce 1 września tego roku. Poza tym zachęcamy do lektury rozważań Słowa Bożego, artykułów poświęconych rodzinie oraz podziękowań za otrzymane łaski.
 8. Osoby chętne do śpiewania w chórze parafialnym zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w poniedziałek o godz. 19.00.
 9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 10. W przyszłą niedzielę Słowo Boże na wszystkich Mszach św. będzie głosił o. Grzegorz Klimczyk, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na remont naszej franciszkańskiej świątyni w Zamościu.