1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 3 lipca we wtorek: Święto św. Tomasza, Apostoła;
  • 6 lipca w piątek: Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych;

  1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca podczas nabożeństwa o godz. 17.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół bazyliki. Zapraszamy do udziału asystę procesyjną.
  2. Od 2 lipcaod godz. 9.00 przyjmujemy w kancelarii parafialnej rezerwacje daty i godziny ślubów na rok 2019 narzeczonych mieszkających na terenie naszej parafii. Dla narzeczonych mieszkających poza naszą parafią rezerwacji ślubu będzie można dokonać od 1 sierpnia.
  3. W I czwartekmiesiąca, 5 lipca, zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań w Kościele, jak również w intencji budowy kaplicy adoracji, wszystkich darczyńców i zaangażowanych w to dzieło. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 17.30.
  4. W najbliższą sobotę, 7 lipca, odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. Rozpoczniemy w sali św. Bonawentury o godz. 9.30 konferencją i świadectwami; o godz. 11.00 w Bazylice Msza św.  z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; po liturgii zapraszamy na ciepły posiłek. Następnie ok. godz. 13.40 Małgorzata Nawrocka, autorka książek dla dzieci, opowie o współczesnych duchowych zagrożeniach dzieci i młodzieży. Będzie możliwość nabycia literatury związanej z tym tematem.
  5. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018we Wrocławiu, Kino + zaprasza dziś na projekcję filmu pt. „Moja miłość” w reżyserii Briana Baugha. Pokaz o godzinie 14.00 w sali św. Bonawentury. Wstęp wolny.
  6. Zachęcamy do nabycia wakacyjnego numeru Rycerza Niepokalanej. Podejmuje on tematykę roli mężczyzny w Kościele; ponadto bogata oferta spotkań formacyjnych organizowanych dla mężczyzn, rozważania słowa Bożego, artykuły o rodzinie, wydarzenia z życia Rycerstwa Niepokalanej i informacje o powstającym Światowym Centrum Modlitwy o Pokój
    w Niepokalanowie.