1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy (tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo z różańcem fatimskim i litanią loretańską. Zapraszamy także na Nabożeństwo Fatimskie połączone z nabożeństwem majowym do Bazyliki, które odbędzie się  po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów na procesję.), we wtorek obchodzimy Święto św. Macieja Apostoła, w środę wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, w czwartek Uroczystość św. Andrzeja Boboli, w piątek wspomnienie św. Paschalisa Baylona, w sobotę wspomnienie św. Feliksa z Cantalice.
  2. W dniach 12 – 20 maja w czasie nabożeństwa majowego w naszej Bazylice odbędą się modlitwy Nowenny Narodowej przed 2000-leciem Odkupienia. Zapraszamy na rozpoczęcie dziś o godz. 17.00.
  3. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego są dniami nowenny i przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 21.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.00, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą.
  4. Zapraszamy na spotkanie z Siostrą Angelą Musolesi należącą do Papieskiej Międzynarodowej Akademii Mariologicznej, założycielką stowarzyszenia „I Figli della Luce” (Dzieci Światłości). Przez 30 lat współpracowała z ks. Gabrielem Amorthem, oficjalnym egzorcystą watykańskim, autorem książek z dziedziny duchowości. Siostra Angela kontynuuje jego nauczanie i podzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Przybywa do Polski, żeby zaprezentować swoją nową książkę pt. „Ty jesteś moją zgubą. Śladami nauczania księdza Gabriele Amortha”. Spotkanie odbędzie się w Bazylice w piątek po Mszy św. o 11.00. Na koniec spotkania s. Angela pomodli się nad wiernymi i będzie można zakupić jej książki.
  5. W maju przez trzy kolejne soboty wynagradzamy Bogu za grzechy przeciwko życiu. Wczoraj przepraszaliśmy za grzechy matek. W najbliższą sobotę na Mszy św. o 11.00 będziemy wynagradzać za grzechy ojców. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i specjalna modlitwa ojca o uwolnienie z ciężaru po grzechu aborcji. 25 maja będziemy przepraszać za winę wszystkich innych osób odpowiedzialnych za zabijanie nienarodzonych w naszym kraju. W tym dniu w sali św. Bonawentury zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Miało nie żyć” poruszający sprawę aborcji w polskich szpitalach.
  6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała zapraszamy dziewczęta w wieku 4 – 20 lat do włączenia się w służbę Bieli. Szczególnie zapraszamy kandydatki do bierzmowania. Przymiarka strojów odbędzie się w sobotę o 12.00, natomiast próba generalna – 22 maja o 16.30. Szczegóły u s. Rozalii.
  7. W sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
  8. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas czwartych podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
  9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.