1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Wieczorem o godz. 20.30 w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy ponownie do Bazyliki na Wieczór Papieski. W programie: fragmenty nagrań przemówień papieskich, różaniec przebłagalny za oszczerstwa wobec św. Jana Pawła II, Apel Jasnogórski pod pomnikiem Papieża. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
  2. (odczytać na Mszach 8.30-13.00): Na placu przed Bazyliką zapraszamy na kiermasz ozdób Wielkanocnych wykonanych przez dzieci z naszej świetlicy parafialnej oraz ich rodziców. Dla każdego przewidziana jest słodka niespodzianka.
  3. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary. WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji w Kaplicy Pokoju. WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00 Schola dziecięca, Mali Rycerze Niepokalanej i dzieci

12.00 – 13.00 Wspólnota Małżeństw, Rycerstwo Niepokalanej

13.00 – 14.00 Starsza grupa kandydatów do bierzmowania

14.00 – 15.00 Młodsza grupa kandydatów do bierzmowania

15.00              Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00 Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00 Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. W piątek o godz. 11.00 przy Bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy dziewczynki z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich w godz. 10.00-12.00 a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii przez całą noc będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

1. W dniach 21-23 kwietnia w Domu Parafialnym odbędzie się Kurs Nowe Życie. Zapraszamy osoby przeżywające duchową pustkę, osoby pragnące doświadczyć czegoś więcej w swojej wierze, osoby chcące doświadczyć realnej obecności Boga w ich życiu. Szczegóły zapisów na stronie internetowej parafii.
  2. Zespół Szkół Prymasa Tysiąclecia w Teresinie serdecznie zaprasza absolwentów 8 klas z rodziną lub przyjaciółmi na „Piknik Zawodowy”, który odbędzie się 15 kwietnia w godz. 10-14 na terenie szkoły. W programie m.in.: koncert, pokaz wojskowy, kurs pierwszej pomocy, pokaz gokardów, wystawa lokalnych firm, warsztaty dietetyczne, ciepły poczęstunek.
  3. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach 02-09.07.2023 r. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii i w gablocie przy Bazylice.
  4. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny w cenie 18 zł. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.