1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy w poniedziałek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, a w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Do duchowej adopcji będzie można przystąpić w sobotę podczas Mszy o godz. 11.00 i 18.00. Pod chórem znajdują się foldery dla osób chcących podjąć się tego dzieła.
  2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
  3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w szkole podstawowej
    w Paprotni
    . Otoczmy je modlitwą, aby przyniosły jak największe owoce.
  4. W piątek 24 marca o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta
    z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa rozpocznie się i zakończy na placu przed świątynią.
  5. W sobotę odbędzie się ostatnie nabożeństwo pokutne za grzechy przeciwko życiu. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji całkowitego zaprzestania aborcji i innych grzechów przeciwko życiu w Polsce i na świecie. Po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem modlitwy pokutne za grzechy aborcji.
  6. Także w sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dr Radosław Kacprzak. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do jak najliczniejszego skorzystania z nauk oraz ze spowiedzi.
  8. Za tydzień zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00.
  9. W sobotę 1 kwietnia o godz. 15.30 w Bazylice gościć będziemy Zespół Mazowsze, który wykona „Requiem” Mozarta oraz pieśni pasyjne. Wstęp wolny. Zapraszamy do wspólnej medytacji nad Męką Pańską.
  10. Trwa cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata. Są one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętej
    o godz. 10.00.
  11. W koszu przy ołtarzu św. Antoniego zbieramy produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
  12. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny w cenie
    18 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na działalność charytatywną naszego parafialnego Zespołu Caritas.
  13. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  14. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ryszard Zdanowski, l. 65 z Granic, śp. Janina Okurowska, l. 58 z Serok Wsi, śp. Marianna Leszczyńska, l. 100 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…