1. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Budkach Piaseckich Msza św. wyjątkowo o godz. 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywa się pokarmów mięsnych, można spożyć jedynie trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta. Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia. Dlatego zapraszamy od poniedziałku do piątku na Msze święte o godz. 6.00 połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, rozpoczniemy je w najbliższy czwartek.
2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie o. Michał Chaciński, w niedziele o godz. 17.00.
3. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, po niej odbędzie się modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.
4. W ubiegłym tygodniu była przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji, zebraliśmy 13927,32 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Zapraszamy na cykl mini-katechez nt. siedmiu sakramentów świętych pt. „Nie z tego świata”. Będą one głoszone we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas Mszy świętych o godz. 10.00.
6. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
7. Informujemy, że zmarła śp. Zofia Stępniak z Teresina, mama naszego współbrata o. Piotra Stępniaka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 lutego o godz. 13:00 w bazylice.