1. Od zeszłego piątku trwamy w nowennie i przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 21.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.00, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą.
  2. Od piątku do niedzieli w naszym Sanktuarium odbędzie się Spotkanie Skautów Europy. W piątek o godz. 19.15 w Bazylice odbędzie się koncert w wykonaniu Męskiego Skautowego Zespołu Wokalnego. W ramach koncertu Zespół zaprezentuje wielogłosowy repertuar wokalny utworów religijnych. W sobotę o godz. 9.00 w Bazylice Mszy św. będzie przewodniczył J.E. Bp Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego.
  3. W przyszłą sobotę w Bazylice o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta ślubna, w związku z tym zapraszamy osoby chcące uczestniczyć w Mszy Świętej parafialnej na godzinę 18.00 do Kaplicy Sanktuarium Św. Maksymiliana. Nabożeństwo Majowe zostanie wówczas odprawione w Kaplicy o godz. 17.30.
  4. Również w sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
  5. W przyszłą niedzielę Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość Rocznicy Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. W związku z tym w Kaplicy Sanktuarium Św. Maksymiliana będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00 dla osób, które nie są związane z uroczystościami rocznicowymi oraz dla osób, które zamówiły intencje mszalne na tę godzinę.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Podlasie w dniach 4-6 czerwca 2021. W programie: Prostyń, Zuzela, Augustów, Suchowola, Sokółka i Święta Woda. Koszt 450 zł. Szczegóły programu na tablicy przy Bazylice i na tablicy przed Bazyliką.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Teresa Kubik, l. 89 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…