1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 29 kwietnia, w środę: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy;
 • 2 maja, w sobotę: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny, przeniesiona z niedzieli.

Czytaj dalej

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 23 kwietnia w czwartek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;
 • 24 kwietnia w piątek: Wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera
  i męczennika;
 • 25 kwietnia w sobotę: Święto św. Marka, Ewangelisty;

Czytaj dalej

 Od 17 maja br. tj., niedziela obowiązuje nowy limit uczestników kultu religijnego. Może to być 1 os./10 m2. Informujemy, że w naszej Bazylice, zgodnie z nowym rozporządzeniem, będzie mogło przebywać na liturgii 110 osób. Natomiast w kaplicy św. Maksymiliana odpowiednio 25 osób, w kaplicy pokoju – 8 osób.

Wszystkich uczestników (oprócz kapłana sprawującego Mszę św.) obowiązuje nakaz zakrycia nosa i ust oraz wszelkie inne zalecenia sanitarne.

 1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do Życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki, uzdrawia i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście. Jezus żyje! Naprawdę żyje!!! Życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna wyjątkowa domowa Pascha naprawdę przemieniała nasze życie. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
 2. Pięćdziesiąt dni, od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
 3. Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom Niepokalanowa wyrażamy naszą wdzięczność za złożone ofiary na wystrój bazyliki na okres paschalny, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu naszej świątyni.
 4. Zarówno dzisiaj, jak i w Poniedziałek Wielkanocny w godz. 8.30-19.00 w dolnym kościele można przyjąć Komunię świętą. Wejście do kaplicy od strony fotografa.
 5. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszej bazylice i kaplicy św. Maksymiliana, zostaną odprawione w porządku niedzielnym.
 6. W tym tygodniu o godz. 15.00 odprawiamy kaplicy św. Maksymiliana Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 7. W związku z trwającą pandemią i wprowadzonymi ograniczeniami, pragniemy poinformować, że I Komunia św. dzieci klas III odbędzie się 13 września.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Aleksandra Białek, l. 84 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
Ponieważ nie jest możliwa tradycyjna forma błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę kard. Kazimierz Nycz zaleca, aby w tym roku błogosławienie pokarmów miało miejsce w domach • Jak to zrobić? Publikujemy podpowiedź jak ma wyglądać taki obrzęd w rodzinie •

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, na początku śniadania wielkanocnego ojciec, matka lub inny członek rodziny może pobłogosławić pokarmy. Chętni mogą skorzystać z gotowej formuły obrzędu, który można pobrać w pdf.

Warto rozpocząć znakiem krzyża, zapalić świecę (np. paschalik) wypowiadając wielkanocne pozdrowienie: Chrystus zmartwychwstał Alleluja, na co zebrani przy stole odpowiadają Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja! Następnie można odczytać tekst Pisma świętego oraz odmówić modlitwę Ojcze Nasz.

Do pobrania: Obrzęd błogosławieństwa stołu w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego >pdf

 1. Z racji rozporządzenia władz o ograniczaniu spotkań do 5 osób, pierwszeństwo udziału w liturgii ma rodzina zamawiająca intencje. Wprowadzamy również dwie dodatkowe Msze św. w tygodniu w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 10.00 i 11.00, zachęcamy również do duchowej łączności przez kanał Niepokalanow-TV na youtube.com. Transmisje Mszy św. z bazyliki od poniedziałku do soboty o godz. 11:00 i 18:00, w niedzielę o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00 i 18:00 oraz z kaplicy św. Maksymiliana codziennie o godz. 7:00 i ok. 15:15; możliwość skorzystania 
  z sakramentu pokuty i pojednania w godz. 6.00-18.30 w Bazylice, natomiast od 8.00 do 19.00 w dolnym kościele i Ośrodku MI, od czwartku również w kaplicy św. Maksymiliana.
 2. Dziś – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
 3. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na wystrój bazyliki na czas paschalny oraz dary dla najbardziej potrzebujących, mówimy z serca płynące: Bóg zapłać! W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 4. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary: Ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa oraz Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. W związku z ograniczeniem wiernych na liturgii, zachęcamy do przeżywania wielkich tajemnic naszej wiary w rodzinnym gronie – Kościele domowym. Zostały przygotowane książeczki z obrzędami Triduum Paschalnego do celebracji w domu. Zawierają również obrzęd błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. Książeczki zostały wyłożone na stoliku przy wejściu do kaplicy pokoju i w przedsionku zakrystii. Teksty można również pobrać ze strony parafii. Na furcie i informacji klasztornej jest do nabycia woda święcona, specjalnie przygotowana przez klasztor na tegoroczne święta. Woda jest w zapieczętowanych butelkach. Niech przypomina nam przyjęty chrzest św. i nasze odrodzenie w Chrystusie, a wspólna modlitwa przy wielkanocnym stole niech umocni naszą więź ze Zmartwychwstałym Panem i więzi rodzinne. 

WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy przechowania przy ołtarzu św. Józefa i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji w Kaplicy Pokoju.

WIELKI PIĄTEK: Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przenie­sienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja.

WIELKA SOBOTA: Zgodnie z zarządzeniem ks. Kardynała w tym dniu nie ma święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00.

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. 
  o godz. 7.00.
 2. Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł przed Caritasem na tyłach domu parafialnego. 
 3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Jakubczyk, l. 69 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…