Transmisje nabożeństw i Mszy świętych z Niepokalanowa przez kanał YouTube/NIEPOKALANÓW-TV

transmisja na żywo na kanale YouTube NIEPOKALANÓW

Msze święte

bazylika
od poniedziałku do piątku — godz. 11:00 18:00
w sobotę — godz. 11:00w niedzielę — godz. 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00
kaplica św. Maksymiliana
w sobotę — godz. 18:00

Nabożeństwa

bazylika
w niedzielę — godz. 17:00 (nab. okresowe: majowe, czerwcowe, różańcowe itp.)
kaplica św. Maksymiliana
codziennie — godz. 20:30
• Różaniec święty w intencji: wynagrodzenia za grzechy świata, przebłagania Boga, wyproszenia Jego miłosierdzia, oddalenia epidemii oraz wyproszenia deszczu – przez wstawiennictwo św. Maksymiliana i Niepokalanej Pośredniczki Wszelkich Łask
• suplikacje Królu, Boże Abrahama…
• Apel Jasnogórski
codziennie — godz. 15:00
Koronka do Bożego Miłosierdzia

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 29 kwietnia, w środę: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy;
 • 2 maja, w sobotę: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny, przeniesiona z niedzieli.

Czytaj dalej

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 23 kwietnia w czwartek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;
 • 24 kwietnia w piątek: Wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera
  i męczennika;
 • 25 kwietnia w sobotę: Święto św. Marka, Ewangelisty;

Czytaj dalej

 Od 17 maja br. tj., niedziela obowiązuje nowy limit uczestników kultu religijnego. Może to być 1 os./10 m2. Informujemy, że w naszej Bazylice, zgodnie z nowym rozporządzeniem, będzie mogło przebywać na liturgii 110 osób. Natomiast w kaplicy św. Maksymiliana odpowiednio 25 osób, w kaplicy pokoju – 8 osób.

Wszystkich uczestników (oprócz kapłana sprawującego Mszę św.) obowiązuje nakaz zakrycia nosa i ust oraz wszelkie inne zalecenia sanitarne.

 1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do Życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki, uzdrawia i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście. Jezus żyje! Naprawdę żyje!!! Życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna wyjątkowa domowa Pascha naprawdę przemieniała nasze życie. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
 2. Pięćdziesiąt dni, od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
 3. Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom Niepokalanowa wyrażamy naszą wdzięczność za złożone ofiary na wystrój bazyliki na okres paschalny, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu naszej świątyni.
 4. Zarówno dzisiaj, jak i w Poniedziałek Wielkanocny w godz. 8.30-19.00 w dolnym kościele można przyjąć Komunię świętą. Wejście do kaplicy od strony fotografa.
 5. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszej bazylice i kaplicy św. Maksymiliana, zostaną odprawione w porządku niedzielnym.
 6. W tym tygodniu o godz. 15.00 odprawiamy kaplicy św. Maksymiliana Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 7. W związku z trwającą pandemią i wprowadzonymi ograniczeniami, pragniemy poinformować, że I Komunia św. dzieci klas III odbędzie się 13 września.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Aleksandra Białek, l. 84 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
Ponieważ nie jest możliwa tradycyjna forma błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę kard. Kazimierz Nycz zaleca, aby w tym roku błogosławienie pokarmów miało miejsce w domach • Jak to zrobić? Publikujemy podpowiedź jak ma wyglądać taki obrzęd w rodzinie •

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, na początku śniadania wielkanocnego ojciec, matka lub inny członek rodziny może pobłogosławić pokarmy. Chętni mogą skorzystać z gotowej formuły obrzędu, który można pobrać w pdf.

Warto rozpocząć znakiem krzyża, zapalić świecę (np. paschalik) wypowiadając wielkanocne pozdrowienie: Chrystus zmartwychwstał Alleluja, na co zebrani przy stole odpowiadają Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja! Następnie można odczytać tekst Pisma świętego oraz odmówić modlitwę Ojcze Nasz.

Do pobrania: Obrzęd błogosławieństwa stołu w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego >pdf