1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 28 sierpnia w poniedziałek: Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
• 29 sierpnia we wtorek: Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
• 1 września w piątek: Wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy;

2. Dziś kazania w naszej bazylice głosi o. Radosław Tomczak z Radia Niepokalanów, a przed bazyliką można wesprzeć to dzieło zapoczątkowane przez św. Maksymiliana.

3. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.

4. Przed Bazyliką nasi bracia rozprowadzają Rycerza Niepokalanej.

5. 4 września w poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. W tym dniu przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego
w Budkach Piaseckich będzie sprawowana również o godz. 8.00 w kaplicy w Budkach. Po Mszy świętej rozpoczęcie roku w szkole.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I piątek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, jak również do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Boskiemu Sercu Zbawiciela. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W Budkach Piaseckich spowiedź i Msza św. o stałej porze. Msza św. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii. Bardzo prosimy o zgłaszanie do kancelarii osób pragnących korzystać z posługi kapłańskiej w I piątki.
W I sobotę 2 września odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. Początek o godzinie 9.30 w Sali św. Bonawentury, konferencja i świadectwa Wielkiego Zawierzenia. O 11.00 w Bazylice Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające. Około godz. 13.00 – coś dla ciała, poczęstunek z klasztornej kuchni. Spotkanie zakończy konferencja p. Wincentego Łaszewskiego: Różaniec jest święty. Będzie możliwość nabycia książek i materiałów związanych z zawierzeniem.

7. Informujemy, że Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia 2 września na święto Dziękczynienia. Koszt 50 zł; dla dzieci 20% zniżki. Informacje i zapisy u p. Danuty Dmoch (tel. 728 464 508).

8. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, wspólnoty, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.

9. W najbliższą niedzielę o godz. 13.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności dobremu Bogu za łaski, jakich nam udzielił podczas tegorocznych żniw.
10. Ojcowie Franciszkanie zapraszają młodzież męską i studentów na Powołaniowe Dni Skupienia do Niepokalanowa Lasku. Dni skupienia, rozpoczną się w najbliższy wtorek o godz. 18:00 i potrwają do środy do godz. 13:00. Więcej informacji na stronie barka.franciszkanie.pl

11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Kacprzak l. 96 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…