W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 • 11 lipca w poniedziałek: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
 • 12 lipca we wtorek: Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
 • 13 lipca w środę: Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
 • 15 lipca w piątek: Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
 • 16 lipca w sobotę: Wspomnienie NMP z Góry Karmel.

 1. Dziś po wszystkich Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia. Już teraz składamy serdeczne podziękowanie za pomoc i serce.
 2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
 3. 11 lipca przybędzie do nas XIX pielgrzymka Diecezji Łomżyńskiej do Niepokalanowa w intencji Trzeźwości Narodu. O godz. 11.00 pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy świętej w naszej bazylice.
 4. W poniedziałek 11 lipca o godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszamy rodziny, które zdeklarowały się, by przyjąć młodzież, która przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży do Niepokalanowa.
 5. W czwartek 14 lipca w czasie wieczornej Mszy świętej za  przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii i pielgrzymujących do naszego Sanktuarium, szczególnie tych, które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu.
 6. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Stachlewski l. 62 z Paprotni i śp. Krzysztof Nowak l. 62 z Topołowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…