• Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.
 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Rekolekcje w tym roku głosi Tomasz Szymczak, nasz współbrat z Rzymu. Nauki ogólne w dni powszednie będą głoszone podczas Mszy świętej o godz. 11.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20.00 nauka ogólna. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci szkół podstawowych z Paprotni i Teresina będą w poniedziałek, wtorek i środę. Plany spotkań rekolekcyjnych umieszczone są w gablocie przed bazyliką. Rekolekcje dla wiernych, którzy gromadzą się na Mszy świętej w Budkach Piaseckich: dla dorosłych o godz. 16.00. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świętej na późniejszy termin. Wspomagajmy się modlitwą, aby ten czas rekolekcji był dla nas wszystkich czasem zbawiennym, pomocą do bycia gorliwszymi wyznawcami Chrystusa i do lepszego realizowania naszego powołania.
 • Dziś po Mszy świętej o godz. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 • Jutro w czasie wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 za przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii, zwłaszcza tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu marcu.
 • W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy świętej. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci oraz spotkania małych rycerzy Niepokalanej. Przejdziemy następującymi ulicami: M. Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą, Cmentarną, o. M. Kolbego. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału oraz prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 • W sobotę 19 marca obchodzimy uroczystość liturgiczną św. Józefa – Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione jak w sobotę: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 18.00 (w Sanktuarium św. Maksymiliana). W naszej modlitwie pamiętajmy o mężczyznach i ojcach, którym patronuje św. Józef.
 • W tym dniu o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana odbędzie się również Msza święta w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 • Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 • Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz parafialnego zespołu Caritas, gdzie możemy składać produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących, zaś ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 • Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa i początek przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, zaś uroczyste poświęcenie z procesją wokół bazyliki podczas Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30. Od godz. od 8.00 dzieci korzystające z naszej parafialnej świetlicy wraz z opiekunami będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione świąteczne ozdoby za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na dalsze funkcjonowanie świetlicy. Za każdą złożoną ofiarę mówimy: Bóg zapłać!
 • Również w przyszłą niedzielę w Hotelu Chabrowy Dworek odbędzie się kolejna impreza wystawienniczo-promocyjna „Wielkanoc na Mazowszu”. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie przed bazyliką.
 • W dniu 22 marca we wtorek od godz. 9.00 w przychodni lekarskiej „TER-MED” odbędą się odpłatne badania USG. Bliższe informacje znajdują się w przychodni i w gablocie przed bazyliką.
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marcin Owczarek l. 29 z Teresina, Zofia Piórkowska l. 80 z Budek Piaseckich oraz śp. Benedykt Gzula l. 62 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…