• Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, a także w różowym kolorze szat liturgicznych, jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko, aby z niego w pełni skorzystać.
  • Nabożeństwa wielkopostne w naszej bazylice: Gorzkie Żale w niedzielę o godz.17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych; Msze św. z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00. W Budkach Piaseckich Gorzkie Żale w niedzielę o 9.30, a Droga Krzyżowa w piątek o 17.00
  • Dziękujemy wszystkim, którzy trwali na adoracji przed Panem z racji akcji „24 godziny dla Pana”. Niech Jezus sam będzie nagrodą.

  • Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz parafialnego zespołu Caritas, gdzie możemy składać produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących, zaś ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną
  • Dziś podczas Mszy świętej o godz. 16.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.
  • We wtorek przypada Dzień Kobiet. Wszystkim niewiastom życzymy, by na wzór Maryi – najpiękniejszej z niewiast – przeżywały swoje powołanie i wybranie. W swoich modlitwach polecajmy je Bogu.
  • W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
  • Ekstremalna Droga krzyżowa to propozycja indywidualnych rekolekcji wielkopostnych. Chcemy zaprosić na niepokalanowskie wydanie tego wydarzenia. Nasza droga krzyżowa biegnie śladem przydrożnych krzyży i kapliczek. Trasa obejmuje 14 stacji, rozpoczyna i kończy się przy Bazylice. Liczy ok. 12 km. Wyruszamy w piątek, ok. godz. 19.00 sprzed Bazyliki. Więcej informacji w gablocie oraz na ulotkach na stoliku przy wyjściu z kościoła. Nad ranem także dotrze warszawska edycja EDK, wyruszająca z Ursusa, licząca 36 km.
  • Od 10 do 12 marca będą się odbywać rekolekcje wielkopostne dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed bazyliką. W przyszłą niedzielę zaś rozpoczniemy rekolekcje dla dorosłych i dzieci. Polecamy modlitwie ojców rekolekcjonistów i owoce tego świętego czasu.
  • Urząd Gminy Teresin informuje, że wnioski na świadczenia wychowawcze z rządowego „Programu Rodzina 500+” można składać od 1 kwietnia. Szczegóły znajdują się w ogłoszeniu zamieszczonym w gablocie oraz na stronie internetowej www.teresin.pl
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Krajewska l. 70 z Teresina Gaju i śp. Stefan Zakrzewski, l. 83 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…