1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które prowadzi
  Andrzej Żelazo, kapłan diecezji siedleckiej. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dziś na każdej Mszy Świętej, w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. Szczegóły dotyczące transmisji on-line znajdują się na stronie internetowej parafii.
 2. W czwartek przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Pasterka sprawowana będzie w bazylice o godz. 22.00 i 24.00. W tych samych godzinach Pasterka będzie również w drewnianej Kaplicy św. Maksymiliana. W Budkach Piaseckich Pasterka będzie o godz. 22.00. W tym roku niestety nie będzie „Żywej szopki”.
 3. W piątek 25 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia Pańskiego; nie będzie Mszy świętej o g. 6.00; pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt Msze Święte według porządku niedzielnego.
 4. Zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem w przyszłą niedzielę 27 grudnia o godz. 18.00.
 5. W ubiegłym tygodniu Rząd zapowiedział wprowadzenie narodowej kwarantanny. W związku z tym pragniemy poinformować, iż planowana wizyta duszpasterska w naszej parafii zostaje przełożona na termin późniejszy. Szczegóły co do czasu i formy jej przeprowadzenia podamy w drugiej połowie stycznia.
 6. Opłatki na wigilijny stół można nabyć codziennie w zakrystii oraz w domu parafialnym.
 7. Kierujemy słowa podzię­kowania do wszystkich, którzy podali pomocną dłoń potrzebującym poprzez złożenie darów do kosza oraz pod choinkę. Informujemy, że za wszystkich dobrodziejów modlić się będziemy w bazylice podczas Pasterki o północy.
 8. Przed głównym wejściem do Bazyliki trwa remont schodów. Na stoliku pod chórem znajdują się ulotki informacyjne o remontowanych schodach z numerem konta bankowego. Dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w sposób szczególny „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Rycerzyka Niepokalanej”.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Eugenia Stokłosa l. 89 z Paprotni, śp. Adam Sosnowski l. 73 z Teresina i śp. Halina Kowalewska l. 92 z Serok Wsi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…