1. We wtorek 8 grudnia papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa. W związku z tym w Bazylice wprowadzamy nabożeństwo do św. Józefa przy jego ołtarzu, aby przez cały rok otaczać modlitwą nasze rodziny, Ojczyznę oraz cały Kościół. Nabożeństwa będą odbywały się w każdą środę po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 2. Dziś po wszystkich Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na wsparcie sióstr klarysek.
 3. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci, na Msze święte roratnie.
 4. W sobotę 19 grudnia o godz. 8.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi Andrzej Żelazo, ceniony rekolekcjonista z diecezji siedleckiej, który przez siedem lat pełnił tam posługę egzorcysty.
 6. Planujemy od 2. stycznia przeprowadzić w naszej parafii tradycyjną wizytę duszpasterską, zwaną Kolędą. Osoby, które w tym roku wolałyby w niej nie uczestniczyć ze względu na panującą epidemię, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić do kancelarii w godz. 10-12.
 7. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 8. Zachęcamy, by wziąć udział w akcji „Paczuszka dla Maluszka” poprzez przygotowanie paczki z artykułami higienicznymi dla małych dzieci i zostawienie jej pod choinką przy ołtarzu św. Józefa. Artykuły te należy dostarczyć najpóźniej do przyszłej niedzieli.
 9. Opłatki na wigilijny stół są codziennie do nabycia w zakrystii oraz w domu parafialnym.
 10. Zapraszamy na trzecie spotkanie formacji kobiet z cyklu „Świętość w zwyczajności”, które odbędzie się 19 grudnia w Bazylice.
 11. Przed głównym wejściem do Bazyliki trwa remont schodów. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w sposób szczególny „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Rycerzyka Niepokalanej”.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Sachanowska l. 77 z Teresina i śp. Józef Przybyłowski l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…