1. Dzisiaj podczas nabożeństwa o godz. 17.00 zapraszamy na przedostatni dzień Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nauki będą głoszone jeszcze jutro podczas Mszy o godz. 11.00 i 18.00. Również dzisiaj po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  2. Msze św. o Matce Bożej, zwane Roratami, odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Do udziału w Roratach w sposób szczególny zapraszamy dzieci. Oprócz tego od poniedziałku do soboty o godz. 9.00 na stronie internetowej oraz Facebooku Rycerzyka Niepokalanej są umieszczane zadania, przygotowujące do przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Szczegóły na stronie internetowej rycerzykniepokalanej.pl.
  3. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto naszej parafii, klasztoru i Rycerstwa Niepokalanej. Uroczystej Mszy świętej odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie JE Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Po Mszy św. w ramach Godziny Łaski przed Najświętszym Sakramentem odmówimy różaniec. Ponadto w tym dniu odprawione zostaną Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu Msza Święta w kaplicy w Budkach Piaseckich zostanie odprawiona o godz. 16.00.
  4. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy świętej o 10.00 odbędzie się promocja lektorska trzech kandydatów z naszej parafii, którzy ukończyli archidiecezjalny kurs lektorski.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na wsparcie zakonu klauzurowego – sióstr klarysek.
  6. Za tydzień w sobotę odbędzie się czuwanie w Bazylice. Rozpoczęcie czuwania o godz. 20.30 modlitwą różańcową o zakończenie epidemii, następnie Apel Maryjny, Msza św., droga krzyżowa i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie czuwania Mszą św. w niedzielę o godz. 5.45. Pielgrzymi modlą się o tryumf Niepokalanego Serca Maryi oraz o odnowę rodzin w duchu Dekalogu. Czuwanie będzie transmitowane na kanale You Tube NIEPOKALANÓW-TV.
  7. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.
  8. Wraz z Fundacją Małych Stópek zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi dla małych dzieci i zostawiając ją pod choinką znajdującą się obok ołtarza św. Józefa. Artykuły te należy dostarczyć najpóźniej do 20 grudnia. Zostaną one przekazane dla Domu Samotnej Matki. Szczegóły znajdują się na bombkach na choince, które można ze sobą wziąć, oraz na stronie internetowej parafii.
  9. Opłatki na wigilijny stół są codziennie do nabycia w zakrystii oraz w domu parafialnym.
  10. Przed głównym wejściem do bazyliki trwa remont schodów. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Teresa Nowicka l. 77 z Teresina, śp. Zdzisław Wach l. 60 z Paprotni, śp. Iwona Piechna l. 53 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…