1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 17 sierpnia w poniedziałek: Wspomnienie św. Jacka, prezbitera;
  • 20 sierpnia w czwartek: Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  • 21 sierpnia w piątek: Wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • 22 sierpnia w sobotę: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

  1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu, dlatego po wszystkich Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc Libanowi.
  2. 22 sierpnia w sobotę Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 9.00.
  3. Trwa Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzisiaj o 15.00 po Koronce do Bożego Miłosierdzia w bazylice świadectwo Roberta Tekieli, na mszy św. o 16.00 kazanie wygłosi egzorcysta o. Mateusz Stachowski, o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową. W kolejnych dniach będziemy dziękować Bogu za Jego miłość, stworzenie, życie, bliskich, za Kościół, powołanie i Maryję. Będziemy poruszać tematy zagrożeń duchowych a naszymi gośćmi będą: wspomniany o. Mateusz Stachowski, o. Remigiusz Trocki, Robert Tekieli i Andrzej Wronka. Ostatniego dnia Wielkiego Zawierzenia w sobotę 22 sierpnia naszym gościem będzie ks. bp. Piotr Libera z Płocka. W tym dniu ponowimy poświęcenia świata aktem papieża Piusa XII, a Iwona Zielonka z Kolbianum wygłosi konferencję dla kobiet pt.:  Jesteś piękna – intrygująca, zachęcająca, pociągająca. Szczegółowy program w gablocie przed bazyliką i na stronie internetowej Niepokalanowa.