1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 10 sierpnia w poniedziałek: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
• 11 sierpnia we wtorek: Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy;
• 14 sierpnia w piątek: Uroczystość św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika, założyciela Niepokalanowa;
• 15 sierpnia w sobotę: Uroczystość Wniebowzięcia NMP.


2. 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana. O godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji rodzin, o 11.00 Msza św. z udziałem energetyków i elektryków, po niej złożenie kwiatów przy pomniku św. Maksymiliana oraz konferencja Jana Budziaszka. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Transitus św. Maksymiliana. Początek w kaplicy św. Maksymiliana, później procesja do bazyliki i Msza św. o 18.00. Po Eucharystii konferencja Wincentego Łaszewskiego Zwycięstwa z pomocą nieba. O godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie przed Wniebowzięciem NMP, w programie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec w intencji zakończenia epidemii, wieczór uwielbienia prowadzony przez pielgrzymów z Pabianic, o godz. 23.00 Eucharystia i adoracja Najświętszego sakramentu w bazylice do porannej Mszy.

3. 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy św. zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi oraz poświęcenie owoców, kwiatów i ziół. O godz. 10.00 na ołtarzu polowym konferencja i świadectwa, o 11.30 uroczysta msza św., w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Mszy św. będzie przewodniczył Ojciec Prowincjał Grzegorz Bartosik. Bezpośrednio po Mszy zapraszamy na koncert pieśni legionowych i ułańskich w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego ,,Sonanto”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

4. Od 6 sierpnia trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach, którego w tym roku odbywają się rekolekcje różańcowe prowadzone przez naszych ojców i p. Jana Budziaszka, perkusistę z zespołu Skaldowie. Dzisiaj o 15.00 w bazylice Koronka do Bożego Miłosierdzia, konferencja i świadectwo zawierzenia Siemianowic Śląskich, pana prezydenta Rafała Piecha następnie Msza św. i nabożeństwo różańcowe. W kolejnych dniach w bazylice o 10.00 i 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu z modlitwą różańcową, o 11.00 i 18.00 msza św. a po niej konferencja i świadectwa. Ponadto w kaplicy św. Maksymiliana o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, konferencja i świadectwa. Każdego dnia zawierzamy kolejne dziedziny naszego życia, szczegółowy program na ulotkach przy wyjściu z bazyliki.

5. Informujemy parafian, że decyzją Kapituły Prowincjalnej o. Sebastian Bielski został wybrany Gwardianem i Proboszczem w naszym klasztorze w Łodzi-Dąbrowie. Dziękujemy mu za ogromne zaangażowanie i pracę wśród nas. Gratulując życzymy wielu łask Bożych, błogosławieństwa, opieki Niepokalanej w nowych obowiązkach i obejmujemy modlitwą wdzięczności i ufnej prośby. Informujemy również, że decyzją przełożonych nastąpi zmiana na stanowisku proboszcza.

6. Przewodniczący Episkopatu ogłosił, że niedziela 16 sierpnia będzie Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Tego dnia w naszej bazylice po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Libanowi.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Czesław Marciniak l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…