1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 29 kwietnia, w środę: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy;
  • 2 maja, w sobotę: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny, przeniesiona z niedzieli.

  1. Dzisiaj przeżywamy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem Idźcie i nauczajcie wszystkie narody! Hasło nawiązuje do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, który przez cały swój pontyfikat głosił Ewangelię wszystkim narodom świata. Przedmiotem lektury jest Ewangelia św. Mateusza.
  2. W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów w naszej bazylice podczas liturgii może znajdować się do 80 osób, zaś w kaplicy św. Maksymiliana do 17 osób. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek także podczas liturgii i na placu kościelnym.
  3. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w bazylice będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej. Z racji I piątku zachęcamy do spowiedzi oraz Komunii św. w czasie Mszy św. w tym dniu. Z racji epidemii odwiedzin chorych nie będzie.
  4. W sobotę 2 maja odbędzie się kolejne spotkanie Oddaj się Maryi. Z racji ograniczeń całe spotkanie będzie transmitowane on-line na kanale NIEPOKALANÓW na YouTube. O godz. 9.30 konferencja i świadectwa w kaplicy św. Maksymiliana. Następnie w bazylice o godz. 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 13.40 w bazylice konferencja ks. Marka Dziewieckiego pt. Rodzina pierwszym polem bitwy o miłość. Nie będzie wspólnego posiłku. Spotkanie zostanie poprzedzone całonocnym czuwaniem z piątku na sobotę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Przypominamy parafianom i tym, którzy uczestniczą we Mszy świętej w bazylice, że od maja do września włącznie Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawianao godz. 19.00. 
  6. Bardzo gorąco dziękujemy w imieniu ojców pracujących w parafii, jak i całej naszej wspólnoty klasztornej za składane ofiary przez czas epidemii. Niech dobry Bóg przez Niepokalaną wynagrodzi dobroć i troskę darczyńców, których polecamy w codziennych modlitwach.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. Grzegorz Ziółkowski, l. 84 z Topołowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…