1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny spełniając zwyczajne warunki.
 3. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się poświęcenie pól w Topołowej. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.
 4. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk J. E. Ks. Bpa Tadeusza Pikusa sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek od godz. 18.00 w dolnym kościele. Polecamy ich naszej modlitwie.
 5. Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele będą one sprawowane o godz. 17.00, w tygodniu po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej adoracja w intencji powołań. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w Bazylice Marcello Stanzione z Włoch, który przez cały dzień będzie głosił kazania o Św. Michale Archaniele. Tego dnia nastąpi przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego „Pod Skrzydłem Archanioła”. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca.
 8. W Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Szymanowską, Zieloną, Lipową, Torową do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi II: Odnowa w Duchu Świętym III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i małżeństwa z parafii IV: klasztor.
 9. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. Rozpoczęcie o godz. 19.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie modlitwa uwielbienia, różaniec z rozważaniami, o 21.00 Apel, następnie Msza św. i do rana – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty intronizacyjne.
 10. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi, nabożeństwo wynagradzające i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku. Tym razem będziemy gościć Ks. Janusza Krzeszowica z diecezji świdnickiej, który wygłosi kazanie i p. Annę Krogulską, która wygłosi konferencja pt.: Przesłanie Jezusa do Polaków przekazane przez Rozalię Celakównę a nauczanie Kościoła. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 11. W imieniu o. Wiktora Mieleszko pragniemy serdecznie podziękować za niezwykłą hojność podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na budowę Domu Maryi w Białoruskim Niepokalanowie. Zostało zebranych 31 869 zł oraz 105 euro.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto poświęcenia Bazyliki Św. Ojca Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Neri.
 2. Z racji zbliżających się egzaminów ósmoklasisty zapraszamy wszystkich uczniów klas ósmych na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek 22 maja o godz. 18.00.
 3. W piątek o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą z okazji jubileuszu dwóchsetlecia Teresina i pięćdziesięciolecia Gminy Teresin.
 4. Zapraszamy chętne dziewczynki do włączenia się w posługę Bieli w naszej parafii. Do wyboru regionalne stroje łowickie, lubelskie, góralskie, śląskie, krakowskie i japońskie. Przymiarki w najbliższą sobotę 27 maja o godz. 12.00 w salce Bieli przy kaplicy adoracji.
 5. Od zeszłego piątku trwamy w nowennie i przygotowujemy się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 21.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.00, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W niedzielę 4 czerwca gościć będziemy w Bazylice Marcello Stanzione z Włoch, który przez cały dzień będzie głosił kazania o Św. Michale Archaniele. Tego dnia nastąpi przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego „Pod Skrzydłem Archanioła”. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
 7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. br. Jan Maria Panasewicz, l. 69 z klasztoru w Niepokalanowie, śp. Ewa Kaniewska-Pejaś, l. 57 z Budek Piaseckich. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, we wtorek Uroczystość św. Andrzeja Boboli patrona Polski, w środę wspomnienie św. Paschalisa Baylona, w czwartek wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, w sobotę wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 13.00 i koncert maryjny Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego.
 3. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 4. W sobotę o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza święta w Kaplicy
  św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. W sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Tym razem zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i modlitwy w różnych sytuacjach życiowych. Początek modlitwy o godz.19.30 w domu parafialnym.
 6. W sobotę zapraszamy na Małżeńską Krucjatę Różańcową, którą poprowadzą Sławomir Kostrzewa i s. Bartłomieja Sobczyk. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 19.00 w Bazylice. Spotkanie zakończy się Mszą świętą
  w niedzielę o godz. 6.00. Szczegółowy program na stronie niepokalanow.pl
 7. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas czwartych podczas Mszy św.
  o godz. 11.30 będzie przeżywać uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 11.30, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Iwona Bednarz, l. 62 z Teresina, śp. Krystyna Stychlerz, l. 82 z Granic i śp. Tadeusz Pietrzak, l. 79 z Topołowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, we wtorek Uroczystość tytułu naszej bazyliki NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, (uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Wikariusz naszego Zakonu, o. Jan Maciejowski z Rzymu), w piątek wspomnienie św. Leopolda Mandicia, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo z różańcem fatimskim i litanią loretańską.
 2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17:00 połączone będzie z procesją, zapraszamy ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. W sobotę zapraszamy także na Nabożeństwo Fatimskie do Bazyliki, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów na procesję. Nabożeństwo Majowe będzie tego dnia o godz. 17.30 w Kaplicy św. Maksymiliana.
 4. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
 5. W przyszłą niedzielę dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30 będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszach św. o innej godzinie.
 6. Zapraszamy 14 maja na Mszę św. o godz. 13.00 i koncert maryjny Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego. Chór obchodzi 30. rocznicę swojej działalności.
 7. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniu 27.05.2023 r. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku n/Wisłą. Koszt: 100 zł. Szczegóły programu w gablocie.
 9. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 10. OGŁOSZENIE NT. RYCERZA NIEPOKALANEJ
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Zdanowska, l. 90 z Serok Wsi oraz śp. Jerzy Chojnacki, l. 81 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…