1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w tych intencjach. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika, we wtorek wspomnienie św. Atanazego, w środę Uroczystość NMP, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski; Msze Święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego; w czwartek wspomnienie św. Floriana, w sobotę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa w dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej około godz. 18.30 w Bazylice a w soboty o godz. 17.30 w Kaplicy-Sanktuarium Św. Maksymiliana. Pierwsza majówka będzie połączona z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu Litanii Loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele.
 4. W tym tygodniu będziemy gościć ks. Guy Pages z Paryża, znanego rekolekcjonistę, kaznodzieję i znawcę islamu. W środę 3 maja w sali św. Bonawentury poprowadzi całodzienną konferencję: Islam w trzech perspektywach: jak sam siebie przedstawia, jak widzi go rozum i jak postrzega go Kościół. Rozpoczęcie po Mszy św. o 10.00, zakończenie około 17.30. Po każdej konferencji możliwość zadawania pytań, w przerwach – posiłek i gorące napoje. Wstęp wolny. Natomiast od czwartku do niedzieli o. Pages poprowadzi rekolekcje „Stańcie się doskonali, jak doskonały jest Bóg”. Konferencje są zaplanowane w Bazylice po Mszy św. o 11.00 i 18.00 oraz po Koronce do Bożego Miłosierdzia o 15.00 w Kaplicy św. Maksymiliana. Wstęp wolny, szczegółowy program na stronie Niepokalanów.pl.
 5. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. Poprzedzi je czuwanie modlitewne z piątku na sobotę w Kaplicy św. Maksymiliana, rozpoczęcie o 19.00. W sobotę tradycyjnie konferencja i świadectwa o 9.30 w sali św. Bonawentury, następnie w Bazylice o 11.00 Msza św. z zawierzeniem Matce Bożej i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu o. Pages wygłosi dwie konferencję: o zawierzeniu Maryi i Cudownym Medaliku.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo Godziny Świętej w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 7. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie w piątek o godz. 9.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 9. Serdecznie zapraszamy 14 maja na Mszę św. o godz. 13.00 i koncert maryjny Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego. Chór obchodzi 30. rocznicę swojej działalności.
 10. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Czesława Guzik, l. 73 z Teresina i śp. Stanisław Wasiak, l. 83 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, we wtorek Święto św. Marka Ewangelisty, w piątek wspomnienie dowolne św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, w sobotę Święto św. Katarzyny Sieneńskiej a zarazem Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
 2. W sobotę 29 kwietnia odbędzie się VI Niepokalanowskie Spotkanie Apostolatu Margaretka, osób i wspólnot modlących się za kapłanów. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na placu przed ołtarzem polowym. W programie dwie konferencje o. Piotra Bielenina z Krakowa o św. Maksymilianie, różaniec za kapłanów, świadectwa i prezentacje grup. Eucharystii o godzinie 11.00 będzie przewodniczył prowincjał o. Grzegorz Bartosik, a kazanie wygłosi opiekun krajowy Apostolatu, ks. Bogusław Nagel. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 3. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie rycerzy Niepokalanej.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. Dziś II Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, a także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy o 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Bazylice.
 2. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 3. 22 kwietnia w sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 19:30. Tym razem odbędzie się on w dolnym kościele pod Bazyliką.
 1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście, życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała naszą codzienność. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.
 2. Pragniemy podziękować za ofiary złożone na wystrój Bazyliki, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy asyście liturgicznej i chórowi oraz zespołowi „Miriam i Przyjaciele” za przygotowanie oprawy liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy również Ochotniczym Strażom Pożarnym, skautom i harcerzom za wartę przy Grobie Pańskim oraz Bieli i wszystkim grupom za asystę podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej.
 3. Dziś i przez cały tydzień o godz. 15.00 odprawiamy w Bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Z tego względu nie będzie dzisiaj nabożeństwa o godz. 17.00.
 4. Jutro Msze Święte w Bazylice według porządku niedzielnego. Tradycją lat ubiegłych ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. We wtorek przypada 80. rocznica święceń kapłańskich bł. Mirosława Buliciś, zamordowanego na Chorwacji przez komunistów. Z tej okazji o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem  wikariusza prowincji o. Mirosława Bartosa. Po Mszy św. odbędzie spotkanie organizacyjne dla chcących wziąć udział w Pielgrzymce Mirosławów do miejsca jego męczeństwa i grobu oraz Medżugoria w dniach 12 -20 maja.
 6. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek.
 7. Skauci Europy zapraszają na pierwszą zbiórkę gromady dziewcząt w wieku 9-12 lat. Odbędzie się ona w sobotę o godz. 9.00 przed Bazyliką. Szczegóły znajdują się w gablocie oraz na ulotkach pod chórem.
 8. Zespół Szkół Prymasa Tysiąclecia w Teresinie serdecznie zaprasza absolwentów klas ósmych z rodziną lub przyjaciółmi na „Piknik Zawodowy”, który odbędzie się w sobotę w godz. 10-14 na terenie szkoły.
 9. W dniach 21-23 kwietnia w Domu Parafialnym odbędzie się Kurs Nowe Życie. Zapraszamy osoby przeżywające duchową pustkę, pragnące doświadczyć czegoś więcej w swojej wierze, chcące doświadczyć realnej obecności Boga w swoim życiu. Szczegóły zapisów na stronie internetowej parafii.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Krystyna Beta, l. 79 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…