1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy.O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zaś na mszy o godz. 18.00 i na nabożeństwie, będziemy modlić się o łaskę uzdrowienia naszych dusz i ciał.

  1. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, za to piękne publiczne świadectwo naszej wiary.
  2. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na wystrój bazyliki na czas paschalny oraz dary dla najbardziej potrzebujących, mówimy z serca płynące: Bóg zapłać!W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  3. Dziś od godz. 9.30 dzieci korzystające z naszej parafialnej świetlicy wraz z opiekunami będą rozprowadzają własnoręcznie zrobione świąteczne ozdoby za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na dalsze funkcjonowanie świetlicy.
  4. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Biel oraz chętne dziewczynki, które będą uczestniczyć w  procesji  podczas Rezurekcji.
  5. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary: Ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa oraz Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK: Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przenie­sienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.30. W Wielki Piątek zapra­szamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.Adoracja większych wspólnot istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00        Schola dziecięca, Mali Rycerze Niepokalanej i dzieci

15.00                       Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00        Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00        Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku

do godz. 21.30       Wspólnota Neokatechumenatu

21.30 – 22.30        Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W piątek o godz. 12.00 przy bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 w bazylice. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 10.00 i 11.00, a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii całą noc będzie trwała adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie.

Zapraszamy i zachęcamy wiernych do licznego udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia oraz do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie.

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  2. W sobotę 7 kwietnia odbędą się warsztaty dla mężczyzn, którzy chcą odkrywać swoje ojcostwo i podnosić swoje kompetencje wychowawcze -Net: „Bliżej – pełna łączność”. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym w godz. od 9.00 do 18.00. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej www.tato.net.
  3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Kosińska l. 90z Paprotni, śp. Teresa Matysiak, l. 56 z Teresina.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…