1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się w Sali św. Bonawentury spotkanie z p. Dorotą Hałasa, dziennikarką i publicystką mieszkającą w Japonii. Zaprezentuje książkę pt. Chrystus w kraju samurajów. Wiele miejsca poświęciła św. Maksymilianowi i jego pracy w Japonii oraz o życiu katolików w Kraju Kwitnącej Wiśni.
  2. Parafialny zespół Caritas jeszcze dziś rozprowadza w przedsionku bazyliki świece na stół wielkanocny.
  3. W poniedziałek 19 marca obchodzimy uroczystość liturgiczną św. Józefa – Oblubieńca NMP. Msze święte w tym dniu będą odprawione w porządku dnia powszedniego. W naszej modlitwie pamiętajmy o mężczyznach i ojcach, którym patronuje św. Józef. Od jutra także swoje rekolekcje będą przeżywały dzieci ze szkół podstawowych w Paprotni i Budkach Piaseckich. Plan rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej parafii.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy świętej. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci oraz spotkania małych rycerzy Niepokalanej. Przejdziemy następującymi ulicami:o. M. Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą, Cmentarną, o. M. Kolbego. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału oraz prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
  5. W sobotę 24 marca o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza święta w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa i początek przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, zaś uroczyste poświęcenie z procesją wokół bazyliki podczas Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30. Od godz. od 9.30 dzieci korzystające z naszej parafialnej świetlicy wraz z opiekunami będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione świąteczne ozdoby za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na dalsze funkcjonowanie świetlicy. Za każdą złożoną ofiarę mówimy: Bóg zapłać!
  7. Również w przyszłą niedzielę w godz. 10.00-15.00 w Hotelu Chabrowy Dworek odbędzie się kolejne spotkanie wystawienniczo-promocyjne „Wielkanoc na Mazowszu”.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Michał Kubisiak, l. 46z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…