1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • w poniedziałek, 25 grudnia: uroczystość Narodzenia Pańskiego; nie będzie Mszy świętej o g. 6.00; pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego
  • we wtorek, 26 grudnia: święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; Msze święte w porządku niedzielnym; tradycją lat ubiegłych w tym dniu wspomagamy modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie
  • w środę, 27 grudnia: święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
  • w czwartek, 28 grudnia: święto świętych Młodzianków, męczenników
  1. Dziś przeżywamy Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza święta w Bazylice zostanie odprawiona o godz. 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Przeżyjmy ten dzień w duchu wiary i chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Boga na świat. Wieczerza wigilijna w naszych domach niech będzie przepełniona wiarą i miłością do Boga oraz przebaczeniem i życzli­wością dla siebie nawzajem. Czas oczekiwania na Pasterkę niech upłynie przy śpiewie lub słuchaniu kolęd. Pasterka o godz. 24.00. Wprowadzeniem do niej będzie modlitwa bre­wiarzowa, która rozpocznie się o godz. 23.30. Po Pasterce zapraszamy do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce koło Domu Parafialnego. „Żywą szopkę” ze zwierzętami, będzie można oglądać do niedzieli 31 grudnia włącznie, zaś szopka tradycyjnie będzie do 2 lutego. Serdecznie zapraszamy.

  1. W ostatnią niedzielę Adwentu kierujemy słowa podzię­kowania do wszystkich, którzy podali pomocną dłoń potrzebującym poprzez złożenie ofiary do puszek lub darów do kosza oraz pomagali przy budowie „żywej szopki”. Dziękujemy bardzo również naszym braciom zakrystianom za przygotowanie szopki i wystroju Bazyliki. Wszystkim mówimy z serca płynące: Bóg zapłać. Informujemy, że za wszystkich dobrodziejów modlić się będziemy podczas Mszy św. o północy, czyli Pasterki.
  2. Za tydzień przypada Niedziela Świętej Rodziny. Mszą świętą o godz. 18.00 zakończymy Rok Pański 2017. Po Mszy świętej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Z tej racji nie będzie Mszy św. o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała.
  3. Program wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą jest umieszczony na stoliku pod chórem, w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Małgorzata Tomaszewska l. 59 z Paprotni, śp. Ireneusz Sitarski l. 64 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…