XXV Niedziela w ciągu roku – 24.09.2017

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 25 września w poniedziałek: Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, patrona Warszawy;
• 27 września w środę : Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
• 28 września w czwartek: Wspomnienie św. Wacława, męczennika;
• 29 września w piątek: Święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela;
• 30 września w sobotę: Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

2. Dziś po wszystkich Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na remont zniszczonej
pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

3. O godz. 18.15 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas III gimnazjalnych i ich rodzicami, a podczas Mszy św. o godz. 19.00
i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

4. Dziś zapraszamy do Sali św. Bonawentury na godz. 19.00 na projekcję filmu pt. „Listy do Ojca Jakuba”. To ujmująca historia o dobroci i wierze w innych ludzi, oraz o tym, że wybaczenie i modlitwa mają ogromną moc. Na spotkanie przyjedzie Benon Wylegała, który reprezentuje Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Wstęp bezpłatny. Pokaz odbywa się w ramach edycji „Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów” we Wrocławiu.

5. Zapraszamy młodzież (od 15 r. życia), studentów zainteresowanych wolontariatem do udziału w prowadzeniu naszej parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów”. Spotkanie wolontariackie odbędzie się w piątek o godz. 19:30 w kawiarence w „Kwadracie”.

6. W sobotę 30 września świetlica działająca przy naszej parafii, zaprasza na piknik na zakończenie lata od godz. 15.00 do 18.00 na placu przy domu parafialnym. Szczegółowe informacje i program na plakacie w gablocie przed bazyliką.

7. Także 30 września, w sobotę zapraszamy wszystkich małżonków na spotkanie duszpasterstwa małżeństw do Ośrodka Formacyjnego w Niepokalanowie Lasku. Początek Mszą święta o godz. 17.00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym. Za tydzień również z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, wspólnoty, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty. Przypominamy również, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.

9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 w bazylice, odbędzie się koncert religijno – patriotyczny w wykonaniu młodzieży z Studia Piosenki działającego prze Ośrodku Kultury w Sejnach

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Franciszek Głowacki l. 85 z Granic i śp. Krzysztof Kozłowski, l. 56 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…