XXII Niedziela w ciągu roku – 3.09.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 8 września w piątek: Święto Narodzenia NMP; tego dnia na wszystkich mszach św. będzie odczytany Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi
 • 9 września w sobotę: Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ
  w Polsce.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca; o godz. 13.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony, gdzie wraz z całą gminą wyrazimy wdzięczność dobremu Bogu za łaski, jakich nam udzielił podczas tegorocznych żniw; z racji I niedzieli miesiąca dziś nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, wspólnoty, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 2. W I czwartek miesiąca, 7 września, zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 oraz nabożeństwo godziny świętej, które odprawimy w intencji nowych powołań do służby Bożej w Kościele, jak również w intencji budowy kaplicy adoracji oraz wszystkich darczyńców i zaangażowanych w to dzieło.
 3. W sobotę 9 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed bazyliki.
 4. Także w sobotę zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej na godz. 19.00.
 5. W sobotę również odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Osoby, które chciałyby się udać do Miedniewic autokarem proszone są o kontakt z p. Anną Włodarczyk (tel. 889 590 461). Wyjazd sprzed bazyliki o godz. 20.00. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w rycie nadzwyczajnym.
 7. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność schola parafialna. Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli i tych, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę ze śpiewem. Spotkania odbywają się w domu parafialnym w piątki o godz. 18.30. Tego dnia odbędzie się również spotkanie Małych Rycerzy o godz. 16.00.
 8. W obecnym roku szkolnym do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie przygotowywana młodzież klas III gimnazjalnych. Do końca września przyjmujemy zapisy osób z parafii, które z różnych powodów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania, a chciałyby przyjąć ten sakrament w roku 2018. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 9. Świetlica w domu parafialnym rozpocznie swoją działalność od 11 września w poniedziałek. Zajęcia w poniedziałki i środy od godz. 15.00 – 17.30. Nasza świetlica oferuje: obiady domowe oraz bezpłatne zajęcia z ceramiki, wyjazdy na basen i warsztaty kulinarne. Na powyższe zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii, jak również osoby, które chciałby się włączyć w pracę świetlicy jako wolontariusze.
 10. Zachęcamy do nabycia nowego numeru “Rycerza Niepokalanej” poświęconego
  w większości ekranizacji filmu o św. Maksymilianie “Dwie korony”. Film ma ukazać się 13 października tego roku. W Rycerzu wywiad z reżyserem Michałem Kondratem, oraz
  z aktoramiin. Adamem Woronowiczem, odtwórcą roli św. Maksymiliana. Można także przeczytać szczegółowy opis powstawania filmu w Niepokalanowie. Oprócz tego przeczytamy kolejne rozważania na temat dziesięciorga przykazań oraz o wpływie Internetu na relacje w rodzinie. Zachęcamy wszystkich rycerzy Niepokalanej i nie tylko, do nabycia i propagowania „Rycerza Niepokalanej”. 
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Makowiecki l. 73 z Paprotni i śp. Teresa Kaniewska l. 61 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…