1. „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?” – z takim pytaniem aniołowie zwrócili się do niewiast i zaraz dodali: „Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał”. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście. Jezus żyje! Naprawdę żyje!!! Dzięki zmartwychwstaniu, jak naucza Papież Franciszek, „Jezus nie należy już do przeszłości, ale żyje w teraźniejszości i jest ukierunkowany ku przyszłości, jest wiecznym „dzisiaj” Boga”. Przeżywając tę wielką Tajemnicę naszej wiary pragniemy życzyć wszystkim niezachwianej, mocnej wiary w Syna Bożego, który dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem, został ukrzyżowany i trzeciego dnia Zmartwychwstał. Życzymy Wam osobistego doświadczenia prawdy, że Jezus zmartwychwstał, żyje, jest blisko nas i pragnie naszego zbawienia.
  1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
  1. Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom Niepokalanowa wyrażamy naszą wdzięczność za złożone ofiary na wystrój bazyliki na okres paschalny, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni.

  1. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszej bazylice zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Tradycją lat ubiegłych w dniu jutrzejszym ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie. Za złożone ofiary mówimy: Bóg zapłać!
  1. W tym tygodniu o godz. 15.00 odprawiamy w naszej bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
  1. Za tydzień Mszy św. o godz. 16.00 będzie przewodniczył kard. Leo Burke ze Stanów Zjednoczonych. Msza św. będzie sprawowana po łacinie w rycie nadzwyczajnym.