• 16 stycznia w poniedziałek: Wspomnienie św. Bernarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich;
  • 17 stycznia we wtorek: Wspomnienie św. Antoniego, opata;
  • 19 stycznia we czwartek: Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • 21 stycznia w sobotę: Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  1. Dziś po wszystkich Mszach św. bracia strażacy rozprowadzają za dobrowolną ofiarę kalendarze na 2017 r.

1. W środę rozpoczyna się trwający do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas
  1. W poniedziałek 16 stycznia o godzinie 17.00 w bazylice, modlitwą różańcową rozpocznie się nocne czuwanie w intencji nawrócenia nieprzyjaciół Kościoła. Zapraszamy do całonocnej adoracji z 16 na 17 stycznia od. g. 20.00 do kaplicy św. Maksymiliana, wejście od ulicy. Szczegóły na plakacie przed bazyliką i na folderach.
  1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie śpiewał chór z par. Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie, a po Mszy odbędzie się koncert.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Hanna Baczyńska l. 67 z Paprotni i śp. Jadwiga Magierska – Sadoś l. 82 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…