1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza, w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia można zyskać odpust zupełny, tzw. odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego i odmówienie „Ojcze nasz” oraz „Wierzę”. Można go ofiarować za siebie lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.
  2. W I czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św.
    i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich. Tego dnia przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabrzmią dzwony w całej archidiecezji jako wyraz hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. Pamiętajmy o bohaterach w naszych modlitwach. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy w I piątek września.
  3. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. O 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, apel i Msza św. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa. O 11.00 Msza św.
    z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające. O 14.00 pani Marta Przybyła wygłosi konferencję pt. Jak adorować żywego Boga oraz zaprezentuje swoją książkę Panie ratuj. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  4. Jak co roku od 6 do 15 sierpnia odbędzie się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Tematem rozważań będzie: żywa obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, obrony wiary, moralności, rodziny i życia ludzkiego. Od 8 do 11 sierpnia odbędą się rekolekcje Adoracja u stóp krzyża, które poprowadzą misjonarze Eucharystii z Francji. Trwają jeszcze zapisy, szczegóły na naszej stronie Niepokalanow.pl.
  5. W przyszłą niedzielę o. Mariusz Książek zaprasza na Mszę św. o godz. 10.00, podczas której będzie chciał podziękować parafianom i sympatykom sanktuarium w Niepokalanowie za cztery lata wspólnie spędzonego czasu podczas jego posługi jako proboszcza.
  6. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie
    z naszej parafii w grupie brązowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się za pośrednictwem strony www.wapm.waw.pl. Jednocześnie przypominamy, że za ponad tydzień będziemy witać pielgrzymów, których pątniczy szlak wiedzie przez Niepokalanów. Już teraz prosimy o wsparcie w postaci ciast, owoców i warzyw oraz w przygotowaniu posiłków.
  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Świętej Wody, Augustowa, Wilna i Studzienicznej na Różaniec na wodzie w dniach 12-15.08.2024 r. Są jeszcze 3 wolne miejsca ze zniżką 300 zł. Szczegóły w gablocie.
  2. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  3. Zbliża się sierpień. Pragniemy zachęcić do podjęcia w tym miesiącu zupełnej abstynencji od alkoholu oraz modlitwy w intencji osób uzależnionych o łaskę uwolnienia ich od nałogów.
  4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Stanisława Bogiel l. 91 z Teresina Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…