1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, we wtorek Uroczystość odpustowa NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask (uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył o. Grzegorz Maria Bartosik. W tym dniu można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.) W środę Uroczystość Św. Stanisława, głównego Patrona Polski.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa w dni powszednie będą po Mszy świętej wieczornej około godz. 18.30 w Bazylice, a w soboty o godz. 17.30 w Kaplicy-Sanktuarium Św. Maksymiliana.
  3. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17.00 połączone będzie z procesją – zapraszamy ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
  4. (przeczytać na Mszach 10.00-13.00): Św. Maksymilian pierwszą niedzielę maja nazywał Niedzielą Rycerską. W związku z tym dziś przed Bazyliką młodzież z parafialnej młodzieżowej wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej zaprasza do specjalnie przygotowanego stoiska. Można tam będzie otrzymać ulotki informacyjne o Rycerstwie Niepokalanej, Cudowne Medaliki czy myśli św. Maksymiliana. Dzieci natomiast mogą podjąć wyjątkowe „rycerskie wyzwanie”.
  5. W środę 8 maja do naszej parafii przybędą relikwie błogosławionej rodziny Ulmów, które od beatyfikacji peregrynują wraz z obrazem po całej Polsce. Program wizyty w Bazylice Niepokalanowskiej: 17.00 – różaniec w intencji rodzin, 17.40 – wprowadzenie relikwii, 18.00 Msza z odnowieniem przysięgi małżeńskiej, kazanie głosi ks. Marek Dziewiecki, 19.15 – modlitwa za rodziny, 19.30 – konferencja ks. Marka Dziewieckiego, 20.30 – różaniec przed Najświętszym Sakramentem w intencji kobiet, 21.00 apel Jasnogórski i ucałowanie relikwii. Czwartek: Msze z kazaniem o godz. 7.00 i 8.00, różaniec w intencji mężczyzn i dzieci o godz. 6.30 i 9.00, 10.00 – konferencja ks. Marka Dziewieckiego, zakończenie Mszą o godz. 11.00, 12.00 – przewiezienie relikwii do Lasek. Szczegółowy program wizyty znajduje się także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Zachęcamy, by całymi rodzinami przybyć i zawierzać swoje codzienne radości i troski przez wstawiennictwo błogosławionych z Markowej.
  6. W przyszłą niedzielę dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30 będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszach św. o innej godzinie.
  7. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45. Pielgrzymce towarzyszy sztafeta różańcowa za Polskę i Polaków. Więcej na stronie Niepokalanów.pl.
  8. W dniach od 12 do 20 maja w naszej Bazylice odbędą się modlitwy Nowenny Narodowej przed 2000-leciem Odkupienia. Z tej okazji będziemy gościć Kongresowy Obraz Chrystusa Króla, poświęcony przez kard. Kazimierza Nycza. W sobotę po nabożeństwie majowym o 17.30 w kaplicy św. Maksymiliana Obraz procesyjnie zostanie wniesiony do Bazyliki. Modlitwy nowennowe odbywać się będą każdego dnia w czasie nabożeństwa majowego.
  9. Przypominamy, że od maja do września Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
  10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  11. Promocja Rycerza Niepokalanej
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Śladewski, l. 67 z Teresina oraz śp. Br. Zenon Maria Wojtasiuk, l. 95 z klasztoru Niepokalanów. Msza św. pogrzebowa za śp. Br. Zenona zostanie odprawiona jutro w Bazylice o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…