Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Misje Święte, których mottem będzie cytat z Ewangelii wg św. Łukasza: „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie”. Serdecznie witamy wśród nas ojców dominikanów: o. Krzysztofa Michałowskiego, o. Krzysztofa Pałysa i o. dk. Michała Gabora, którzy poprowadzą nas przez święty czas Misji.

 

 1. Jutro w liturgii obchodzić będziemy Święto św. Kazimierza Królewicza.
 2. Zachęcamy, by każdego dnia uczestniczyć w Misjach Świętych. Nauki rekolekcyjne w Bazylice będą podczas wszystkich Mszy w niedziele, w ciągu tygodnia podczas Mszy o godz. 11.00 i 18.00 a w Budkach Piaseckich w tygodniu o godz. 16.00. Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na następujące wydarzenia: w poniedziałek i wtorek o 19.30 w domu parafialnym będą tzw. aftery dla młodzieży; w czwartek wieczorem Msza z modlitwą o uzdrowienie, w piątek wieczorem Droga Krzyżowa ulicami parafii (nastąpi tu poświęcenie krzyży misyjnych), w sobotę po wieczornej Mszy modlitwa uwielbienia Najświętszego Sakramentu wraz z Niepokalaną; w niedzielę o godz. 10.00 Msza z odnowieniem przysięgi małżeńskiej (po niej poświęcenie pamiątek małżeńskich), w niedzielę o 18.00 uroczyste zakończenie Misji Świętych. Szczegółowy program Misji Parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do modlitwy o obfite owoce tego czasu łaski.
 3. W najbliższy piątek nie będzie oddzielnej drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00.
 4. W piątek o godz. 17.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie organizacyjne dla wszystkich koordynatorów wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, zaś w sobotę  o 9.00 w Sali Misterium Męki Pańskiej odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy zapisali się na stałą adorację: nastąpi przekazanie materiałów, wyjaśnienie zasad a na Mszy św. o 11.00 w Bazylice odbędzie się inauguracja wieczystej adoracji i zostanie poświęcona Księga Adorujących. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 5. W sobotę także odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwanie o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45. Pielgrzymce towarzyszy sztafeta różańcowa za Polskę i Polaków, która trwa od godziny 15.00 w sobotę do 24.00 w niedzielę. Więcej na stronie niepokalanów.pl
 6. W piątek 15 marca o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta
  z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 7. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu
  z Bazyliki.
 9. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny.
 10. Przez cały czas Misji Parafialnych będzie można w przedsionku Bazyliki nabyć pamiątki misyjne: ogólną pamiątkę Misji Świętych, drewniane krzyże misyjne, pamiątki odnowienia przysięgi małżeńskiej. Stamtąd można również wziąć kartkę ze szczegółowym programem misji.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 12. Promocja Rycerza Niepokalanej – O. Piotr Szczepański
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Lucjan Adamowicz, l. 91 z Teresina i śp. Krystyna Ryfka, l. 66 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…