1. W tym tygodniu w liturgii w czwartek obchodzimy święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.
  2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie o. Bogdan Kwapisiewicz, w niedziele o godz. 17.00.
  3. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
  4. W dniach 23 – 25 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zainteresowani więcej informacji znajdą na stronie internetowej parafii.
  5. W dniach 3-10 marca nasza parafia przeżywać będzie Misje Święte, które poprowadzą ojcowie dominikanie. Program Misji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do modlitwy o obfite owoce tego czasu łaski.
  6. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Zespół Caritas.
  7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Bylicka, l. 85 ze Starej Piasecznicy, śp. Sabina Ciura, l. 81 z Teresina, śp. Marian Wysocki, l. 74 z Serok Parceli i śp. Jerzy Buzuk, l. 71 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…