1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące święta: w poniedziałek św. Szczepana, we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę Świętych Młodzianków, w piątek Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. Jutro Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tradycją lat ubiegłych w tym dniu wspomagamy modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.
  3. W piątek w Święto Św. Rodziny zapraszamy małżeństwa na obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej, który odbędzie się podczas Mszy o godz. 18.00.
  4. W sobotę Mszą świętą w Bazylice o godz. 18.00 zakończymy Rok Pański 2022. Po Mszy świętej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne i odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy”. O godz. 22.00 w Bazylice odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu a o 23.15 Msza św. na przełomie Starego i Nowego Roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia nie będzie spotkania Rycerzy Niepokalanej.
  5. W tym radosnym dniu jeszcze raz wyrażamy naszą wdzięczność wszyst­kim, którzy wspomogli dzieła charytatywne prowadzone przez naszą parafię. Dziękujemy bardzo również naszym braciom zakrystianom, ojcom z klasztoru oraz osobom świeckim za przygotowanie szopki i wystroju Bazyliki.
  6. Kolędę – wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii rozpoczniemy 2 stycznia. Plan kolędy jest umieszczony w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii oraz w broszurach na stolikach pod chórem. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy, jak to było w latach ubiegłych. Za przyjęcie nas, Waszych duszpasterzy, w swoich rodzinach już dziś składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Alina Szymańska, l. 84 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

 

Życzenia

Wszystkim drogim Parafianom, Pielgrzymom i Sympatykom Niepokalanowa składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne! Niech Pan Jezus nowonarodzony wniesie w Wasze rodziny pokój, miłość i silną wiarę. Niech Święta Rodzina błogosławi Wam na czas wspólnego spotkania przy świątecznym stole.