1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Łucję, w środę św. Jana od Krzyża.
  2. Od czwartku 8 grudnia w naszej Bazylice znajdują się relikwie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Są one na stałe wystawione do publicznej czci przy płaskorzeźbie Prymasa Tysiąclecia w ołtarzu św. Masymiliana.
  3. Zapraszamy dziś na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przed dzieci i rodziców z naszej świetlicy parafialnej. Dla każdego przewidziana jest ciepła herbata i coś słodkiego. Ozdoby można nabyć za ofiarę dobrowolną.
  4. Msze św. roratnie odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00.
  5. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 p. Marun Mazawi z Libanu podzieli się świadectwem pomocy duchowej za pośrednictwem św. Charbela. Po Mszy św. odbędzie się obrzęd namaszczenia olejem św. Charbela, błogosławieństwo Jego relikwiami oraz chętni otrzymają obrazki z modlitwa do św. Charbela.
  6. W sobotę o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi Janusz Czenczek, koordynator księży egzorcystów w Polsce. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. w niedzielę a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00 zaś nauki stanowe o godz. 19.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.
  8. W przyszłą niedzielę Skauci Europy będą po Mszach św. rozprowadzać kalendarze na 2023 r. Dochód z nich będzie przeznaczony na organizację obozów letnich.
  9. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich.
  10. W przedsionku Bazyliki można nabywać świece Caritas na stół wigilijny.
  11. Opłatki wigilijne dostępne są w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Są one do nabycia także przy Furcie i Informacji. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na utrzymanie naszego klasztoru.
  12. W Boże Narodzenie podczas Mszy św. o godz. 13.00 oraz po  jej zakończeniu zapraszamy do wspólnego kolędowania z chórem dziecięcym Fundacji Gwiazd z Żyrardowa.
  13. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach od 1 do 8 lipca 2023 r. Szczegółowe informacje na temat zapisów i programu znajdują się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  14. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  15. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. br. Czesław Adamiak, l. 90 z klasztoru w Niepokalanowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…