1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, w środę Święto św. Andrzeja, Apostoła; w piątek wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego i w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 2. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasłem nowego roku duszpasterskiego jest: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 3. Dziś o 18.00 zapraszamy na Mszę z modlitwą o uzdrowienie.
 4. Msze św. roratnie odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 rano
  w Bazylice. Przychodzimy na te Msze święte z lampionami. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci.
 5. We wtorek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z rozważaniami i modlitwami nowennowymi – codziennie podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00, w niedzielę – o 17.00 ze śpiewem Godzinek
  o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kazania nowennowe o godz. 18.00 głosi o. Jerzy Szyran. W sobotę o godz. 17.30 różaniec w Bazylice. We wtorek w Kaplicy
  św. Maksymiliana rozpocznie się także Nowenna według św. Faustyny, tzn. 1000 „Zdrowaś Maryjo” dziennie. Rozpoczęcie o 7.00 Mszą św., następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, całodzienna adoracja i różaniec. Na zakończenie apel
  o 21.00.
 6. W czwartek o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji 20 więźniów z Pawiaka, rozstrzelanych 1 grudnia 1943 r. obok stacji PKP w Teresinie.
 7. W I czwartek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się
  o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6.30, a o godz. 7.00 Msza św. roratnia. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
 8. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. Rozpoczęcie o 19.00, modlitwy nowennowe i o 21.10 Msza św.
 9. W sobotę spotkanie Oddaj się Maryi. W sali św. Bonawentury o 9.30 konferencja
  i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające. Gościem spotkania będzie Wincenty Łaszewski, który o 14.00 wygłosi konferencję
  o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 11. W czwartek 8 grudnia obchodzić będziemy parafialny Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył będzie JE Ks. Kazimierz Kard. Nycz. Podczas Mszy świętej Ordynariusz Archidiecezji dokona uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego do naszej Bazyliki.
 12. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich.
 13. W przedsionku Bazyliki można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 3 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas. Będą tam też do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
 14. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.