1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.
  2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30. W niedziele różaniec w Bazylice o godz. 17.00, a w soboty o 17.30 w Kaplicy Św. Maksymiliana.
  3. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 połączone jest z drugim dniem Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu i zakończone będzie procesją wokół Bazyliki. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
  4. Jutro po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Modlitwa różańcowa w tym dniu będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również 68. rocznica konsekracji naszej Bazyliki.
  5. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza św. w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
  6. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa i czuwanie modlitewne w Bazylice.
  7. Skauci Europy zapraszają na zbiórkę dziewcząt i chłopców w wieku 12-17 lat. Zbiórka odbędzie się w sobotę 08 października o 9.30 przy parafii w Niepokalanowie. Plakat ze szczegółami wywieszony jest w gablocie przy wejściu do bazyliki. Serdecznie zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę Słowo Boże na wszystkich Mszach św. będzie głosił o. Mirosław Buczko, a po Mszach będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz misji franciszkańskich.
  9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
  10. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wypominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy przy furcie, informacji, w zakrystii i kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
  11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.