1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień. O godz. 17.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Do środy włącznie zapraszamy o godz. 6.00 na Mszę św. z Jutrznią.
  2. (tylko do Mszy o godz. 13.00) Zapraszamy dziś na kiermasz ozdób Wielkanocnych wykonanych przez dzieci z naszej świetlicy parafialnej. Ozdoby wykonywały zarówno dzieci z Polski jak i z Ukrainy oraz rodzice. Kiermasz odbędzie się przed Bazyliką w godzinach 9.30-14.00. Ofiary przeznaczone będą na dalsze funkcjonowanie świetlicy parafialnej.
  3. W tym tygodniu na nowo będziemy przeżywać najważniejsze wydarzenia naszej wiary. WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i całonocna adoracja. W dniach Triduum Paschalnego nie ma adoracji w Kaplicy Pokoju. WIELKI PIĄTEK: W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Grobu Pańskiego i całonocna adoracja. Zbierana w tym dniu taca przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek zapraszamy do indywidualnej i wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Adoracja grup istniejących przy naszej parafii będzie następująca:

11.00 – 12.00           Schola dziecięca, Mali Rycerze Niepokalanej i dzieci

12.00 – 13.00           Wspólnota Małżeństw

13.00 – 14.00           Starsza grupa kandydatów do bierzmowania

14.00 – 15.00           Młodsza grupa kandydatów do bierzmowania

15.00                          Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale

16.00 – 17.00           Franciszkański Zakon Świeckich

17.00 – 18.00           Wspólnota Żywego Różańca

Po liturgii Wielkiego Piątku do godz. 21.30 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W piątek o godz. 12.00 przy Bazylice odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy dziewczynki z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych.

WIELKA SOBOTA: Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 8.00 do 16.00 na zewnątrz Bazyliki. Święcenie pokarmów w kaplicy w Budkach Piaseckich w godz. 10.00-12.00 a w Niepokalanowie Lasku o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W czasie święcenia pokarmów będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź święta będzie w Sanktuarium św. Maksymiliana. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Po zakończeniu Liturgii przez całą noc będzie możliwość adoracji Chrystusa Zmartwychwstałego przy pustym grobie. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00. Msza święta w poranek wielkanocny sprawowana będzie w intencji Parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

1. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na wystrój Bazyliki na czas paschalny oraz dary dla najbardziej potrzebujących, mówimy z serca płynące: Bóg zapłać! W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Wanda Makowiecka, l. 76 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Słowo pasterskie Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza:

Warszawa, Wielkanoc 2022

Drodzy Diecezjanie!

Zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego, które w tym roku przeżywamy w kontekście bolesnych wydarzeń związanych z wojną w Ukrainie i cierpieniami tego narodu.

W Wielki Piątek, podczas Centralnej Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami Warszawy, będziemy modlić się o pokój na świecie i w Ukrainie, za wszystkie ofiary tej wojny – wojskowych i cywilów, o zaprzestanie zabijania i krzywdzenia niewinnych ludzi. Zapraszam wszystkich warszawiaków i uchodźców z Ukrainy na to podniosłe, wielkopiątkowe nabożeństwo i serdecznie proszę o modlitwę w tych intencjach w czasie świąt, a zwłaszcza w Wigilię Paschalną i podczas procesji rezurekcyjnych.

Dziękuję wszystkim wiernym świeckim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, otwierają swoje domy i w jakikolwiek sposób niosą wsparcie duchowe i materialne. Dziękuję księżom proboszczom, kapłanom, siostrom i braciom zakonnym, Caritas Archidiecezji Warszawskiej, władzom samorządowym oraz wszystkim, którzy obejmują modlitwą cały naród ukraiński i proszą Boga o upragniony pokój.

Na zbliżające się obchody Triduum Paschalnego i czas Wielkiej Nocy z serca Wam wszystkim błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski